X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojciech Hermeliński: niepokoi mnie sytuacja, która powstała w związku z reformą sądownictwa

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 09:02
– Każdy sędzia czy prawnik widząc, że wymiar sprawiedliwości może być zagrożony przez jedną z władz ma obowiązek o tym głośno mówić – mówił w audycji "Salon polityczny Trójki" Wojciech Hermeliński, szef PKW.
Audio
  • Wojciech Hermeliński o sytuacji w sądownictwie (Salon polityczny Trójki)

Według Wojciecha Hermelińskiego należy mówić o zagrożeniach związanych z reformą sądownictwa. – Porządek prawny nakazuje, żeby na orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej zaczekać. Ono będzie rzutowało na kwestię, którą rozpatruje Sąd Najwyższy. W związku z tym SN wystosował pytanie prejudycjalne do TS UE – podkreślił szef PKW.

Zdaniem gościa audycji "Salon polityczny Trójki" Krajowa Rada Sądownictwa została powołana z naruszeniem konstytucji. - Ustawa zasadnicza nie pozwala żadnemu organowi uzurpować sobie uprawnień, których nie ma przypisanych prawem. Sejm ma prawo powołać tylko czterech członków do KRS. Takie mam przekonanie w oparciu o swoje wieloletnie doświadczenie – zwrócił uwagę Wojciech Hermeliński. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Szef Państwowej Komisji Wyborczej stwierdził, że w przyszłości nie można wykluczyć, że możemy mieć do czynienia z podważaniem rozstrzygnięć Sądu Najwyższego w kwestii ważności wyborów. – Zawsze są protesty wyborcze. Jeżeli osoby składające protest będą dysponować argumentem, że SN jest niewłaściwie obsadzony, bo został wybrany przez ciało niekostytucyjne, to mogę sobie wyobrazić tego rodzaju przedsięwzięcia – podsumował sędzia. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Wojciech Hermeliński (szef Państwowej Komisji Wyborczej)
Data emisji: 7.09.2018
Godzina emisji: 8.13

ras/ml

Czytaj także

Krzysztof Lorentz: PKW nie jest uprawniona do bieżącego oceniania działań w kampanii wyborczej

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 08:03
- PKW nie jest uprawniona do ingerowania w przebieg kampanii wyborczej i bieżącego oceniania konkretnych działań komitetów wyborczych - powiedział Krzysztof Lorentz z Krajowego Biura Wyborczego. Dodał, że w tych sprawach PKW może zająć stanowisko ogólne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik prezydenta: kandydatury sędziów do SN będą rozpatrywane indywidualnie

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 10:18
Prezydent Andrzej Duda będzie rozpatrywał kandydatury na sędziów SN indywidualnie i pewnie będą brane pod uwagę informacje na temat kandydatów, które funkcjonują w opinii publicznej - powiedział rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przewodniczący PKW: prezydent powinien zaczekać z powołaniem do SN osób rekomendowanych przez KRS

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 10:17
Prezydent Andrzej Duda powinien zaczekać z powołaniem do Sądu Najwyższego osób rekomendowanych przez Krajową Radę Sądownictwa do czasu rozstrzygnięcia wątpliwości przez Trybunał Sprawiedliwości UE - powiedział szef Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński.
rozwiń zwiń