X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Dziękuję całej opozycji". Wiceminister sprawiedliwości o potępieniu rosyjskich prowokacji

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 08:32
– Znakomitą odpowiedzią na narrację Rosji była uchwała, którą wspólnie przyjęliśmy w Sejmie - obóz rządzący i opozycja – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.
Audio
  • Michał Wójcik: jeżeli nasz naród jest atakowany, potrafimy razem się bronić (Salon polityczny Trójki)

– Za to także dziękuję całej opozycji – podkreślił Michał Wójcik, odnosząc się do sejmowej uchwały przyjętej przez aklamację. Sejm potępił w niej prowokacyjne i niezgodne z prawdą wypowiedzi przedstawicieli najwyższych władz Federacji Rosyjskiej próbujących obciążać Polskę odpowiedzialnością za wybuch II wojny światowej.

– Trudno nie dostrzec tego, że to rzadkość w ostatnich latach, że potrafimy wszyscy wznieść się ponad wszelki podział i trudny dyskurs polityczny i pokazać, że coś nas łączy – podkreślił wiceminister sprawiedliwości. Dodał, że polityków łączy historia. – Jeżeli nasz naród jest atakowany, niezależnie kto by to powiedział, niezależnie w jakim miejscu świata, potrafimy bronić się i potrafimy razem podjąć taką uchwałę – powiedział gość Trójki.

Prywatna wizyta Komisji Weneckiej

Polityk odniósł się także do zaproszenia przez marszałka Senatu przedstawicieli Komisji Weneckiej. - Jeżeli rząd zdecydowałby się na zaproszenie Komisji Weneckiej, która zgodnie z procedurami zdecydowałaby, że podejmuje czynności, nie byłoby żadnego problemu. Natomiast to jest wizyta czysto nieoficjalna - powiedział Michał Wójcik. Dodał, że mógłby nawet użyć słowa "wizyta prywatna".

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wiceminister podkreślił, że wszystkich obowiązują ściśle określone przepisy, a doszło do sytuacji, w której "komisja, która zajmuje się badaniem praworządności, przyjeżdża w sposób, który nie jest zgodny z przepisami, ani polskimi, ani Komisji Weneckiej".

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Michał Wójcik (wiceminister sprawiedliwości)
Data emisji: 10.01.2020
Godzina emisji: 08.14

pg/kw

Czytaj także

Prezydent o wypowiedziach Putina: rewizjonizm poststalinowski

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 17:12
Wypowiedzi prezydenta Rosji Władimira Putina zakłamują w sposób ewidentny prawdę historyczną; są swoistym rewizjonizmem poststalinowskim, próbują przerzucić na Polskę odpowiedzialność za wywołanie II wojny światowej - mówił podczas posiedzenia Rady Gabinetowej prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: spodziewamy się kolejnych prowokacji ze strony Rosji i Władimira Putina

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 18:44
- W najbliższych miesiącach prawdopodobne są kolejne prowokacje ze strony Federacji Rosyjskiej - ocenił we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że Polska nie daje się prowokować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm przeciwko rosyjskim kłamstwom. Posłowie wstali z miejsc, tylko Korwin-Mikke nie

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 07:10
9 stycznia Sejm przyjął przez aklamację uchwałę w sprawie wyrażenia sprzeciwu wobec manipulowania faktami i zakłamywania historii przez polityków Federacji Rosyjskiej w celu dyskredytowania Polski i pogarszania relacji rosyjsko-polskich. Po przyjęciu uchwały posłowie powstali ze swoich miejsc. Z jednym wyjątkiem - Janusz Korwin-Mikke siedział niewzruszony. 
rozwiń zwiń