"Dziękuję całej opozycji". Wiceminister sprawiedliwości o potępieniu rosyjskich prowokacji

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 08:32
– Znakomitą odpowiedzią na narrację Rosji była uchwała, którą wspólnie przyjęliśmy w Sejmie - obóz rządzący i opozycja – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.
Audio
  • Michał Wójcik: jeżeli nasz naród jest atakowany, potrafimy razem się bronić (Salon polityczny Trójki)

– Za to także dziękuję całej opozycji – podkreślił Michał Wójcik, odnosząc się do sejmowej uchwały przyjętej przez aklamację. Sejm potępił w niej prowokacyjne i niezgodne z prawdą wypowiedzi przedstawicieli najwyższych władz Federacji Rosyjskiej próbujących obciążać Polskę odpowiedzialnością za wybuch II wojny światowej.

– Trudno nie dostrzec tego, że to rzadkość w ostatnich latach, że potrafimy wszyscy wznieść się ponad wszelki podział i trudny dyskurs polityczny i pokazać, że coś nas łączy – podkreślił wiceminister sprawiedliwości. Dodał, że polityków łączy historia. – Jeżeli nasz naród jest atakowany, niezależnie kto by to powiedział, niezależnie w jakim miejscu świata, potrafimy bronić się i potrafimy razem podjąć taką uchwałę – powiedział gość Trójki.

Prywatna wizyta Komisji Weneckiej

Polityk odniósł się także do zaproszenia przez marszałka Senatu przedstawicieli Komisji Weneckiej. - Jeżeli rząd zdecydowałby się na zaproszenie Komisji Weneckiej, która zgodnie z procedurami zdecydowałaby, że podejmuje czynności, nie byłoby żadnego problemu. Natomiast to jest wizyta czysto nieoficjalna - powiedział Michał Wójcik. Dodał, że mógłby nawet użyć słowa "wizyta prywatna".

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wiceminister podkreślił, że wszystkich obowiązują ściśle określone przepisy, a doszło do sytuacji, w której "komisja, która zajmuje się badaniem praworządności, przyjeżdża w sposób, który nie jest zgodny z przepisami, ani polskimi, ani Komisji Weneckiej".

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Michał Wójcik (wiceminister sprawiedliwości)
Data emisji: 10.01.2020
Godzina emisji: 08.14

pg/kw

Czytaj także

Prezydent o wypowiedziach Putina: rewizjonizm poststalinowski

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 17:12
Wypowiedzi prezydenta Rosji Władimira Putina zakłamują w sposób ewidentny prawdę historyczną; są swoistym rewizjonizmem poststalinowskim, próbują przerzucić na Polskę odpowiedzialność za wywołanie II wojny światowej - mówił podczas posiedzenia Rady Gabinetowej prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: spodziewamy się kolejnych prowokacji ze strony Rosji i Władimira Putina

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 18:44
- W najbliższych miesiącach prawdopodobne są kolejne prowokacje ze strony Federacji Rosyjskiej - ocenił we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że Polska nie daje się prowokować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm przeciwko rosyjskim kłamstwom. Posłowie wstali z miejsc, tylko Korwin-Mikke nie

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 07:10
9 stycznia Sejm przyjął przez aklamację uchwałę w sprawie wyrażenia sprzeciwu wobec manipulowania faktami i zakłamywania historii przez polityków Federacji Rosyjskiej w celu dyskredytowania Polski i pogarszania relacji rosyjsko-polskich. Po przyjęciu uchwały posłowie powstali ze swoich miejsc. Z jednym wyjątkiem - Janusz Korwin-Mikke siedział niewzruszony. 
rozwiń zwiń