Polskie Radio
Section05
Michał Wójcik

Sąd unieważnił uchwałę o przeciwdziałaniu ideologii LGBT. Wójcik: wystąpię o skierowanie skargi kasacyjnej

- W poniedziałek wystąpię do Prokuratora Generalnego o skierowanie skargi kasacyjnej od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach. Chodzi o unieważnienie przez sąd uchwały o przeciwdziałaniu ideologii LGBT podjętej przez radę gminy Istebna - poinformował w sobotę wiceszef resortu sprawiedliwości Michał Wójcik.
Zobacz więcej na temat:  LGBT samorząd sąd Michał Wójcik Ministerstwo Sprawiedliwości POLSKA

"Niezawisłość sędziów nie oznacza bezkarności". Michał Wójcik o reformie sądownictwa

- Postępowania dyscyplinarne budzą sprzeciw części środowiska sędziowskiego, jest atak na Izbę Dyscyplinarną Sądy Najwyższego, oczekiwanie, by sędziowie nie ponosili odpowiedzialności. To nie tak powinno wyglądać, zgodnie z konstytucją wszyscy są równi wobec prawa - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Wójcik społeczeństwo Polskie Radio Zbigniew Boniek reforma sądownictwa LGBT

TK wstrzymał nakaz wydania 4-letniej Ines ojcu. Wójcik: Trybunał ma do tego prawo

- Trybunał Konstytucyjny zdecydował na posiedzeniu niejawnym o wstrzymaniu nakazu wydania 4-letniej Ines ojcu, który jest obywatelem Belgii - poinformował wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Skargę do Trybunału w tej sprawie złożyła pełnomocnik babci dziewczynki.
Zobacz więcej na temat:  Michał Wójcik Ministerstwo Sprawiedliwości Trybunał Konstytucyjny sąd sądownictwo rodzina POLSKA

Po chodniku tylko wyjątkowo i dużo wolniej. Projekt zmian ws. elektrycznych hulajnóg

Hulajnogą elektryczną po chodniku będzie można poruszać się z prędkością do 8 km/h. Pierwszeństwo będzie miał pieszy - proponuje resort sprawiedliwości. Na chodnik będzie można jednak wjechać wtedy, gdy nie będzie ścieżki rowerowej lub drogi z ograniczeniem prędkości do 20 km/h.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo bezpieczeństwo na drodze elektryczne hulajnogi Ministerstwo Sprawiedliwości Michał Wójcik

Wójcik o porównaniu Polski do Białorusi: opozycja nie ma pomysłu na siebie i stosuje taką retorykę

- To zupełnie niepoważne podchodzenie do polityki, jak zwykle polska opozycja ma stanowisko, które może zupełnie zaskakiwać, próbując porównywać sytuację w Polsce do sytuacji na Białorusi - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Białoruś opozycja Sygnały Dnia Piotr Gociek Michał Wójcik

"Próba niedopuszczalnego nacisku". Wiceminister sprawiedliwości o żądaniu uwolnienia "Margot"

- Od kogo komisarz praw człowieka Rady Europy żąda uwolnienia "Margot"? Politycy mają wypuścić tę osobę? W Polsce obowiązuje trójpodział władzy, trzecią władzę stanowią niezależne sądy, a sędziowie są niezawiśli. To jest fundament demokracji - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Wójcik LGBT społeczeństwo Polskie Radio homoseksualizm policja protest

Apel unijnej komisarz ws. aresztu dla "Margot". Zbigniew Ziobro: niech Pani się wstydzi

"Niech się Pani wstydzi swojego apelu w obronie agresora i przeprosi bezbronnego człowieka, pobitego przez aktywistę LGBT!" - tak Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, odpowiedział na Twitterze unijnej komisarz Dunji Mijatović, która apelowała o "natychmiastowe uwolnienie" Michała Sz., skazanego przez sąd na dwumiesięczny areszt.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Warszawa LGBT policja sąd Michał Wójcik

"To rzecz skandaliczna". Michał Wójcik o odrzuceniu wniosków polskich miast w związku ze strefami LGBT

- Decyzja unijnej komisarz ds. równości o wstrzymaniu wypłaty sześciu polskim miastom, które przyjęły uchwały o strefach wolnych od ideologii LGBT, jest niebezpieczna. Sprawia, że polski samorząd staje się samorządem ubezwłasnowolnionym - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Wójcik LGBT społeczeństwo fundusze ue Komisja Europejska Polskie Radio

Wiceminister sprawiedliwości: nie ma zgody na warstwę ideologiczną konwencji stambulskiej

– Solidarna Polska jest zwolennikiem wypowiedzenia konwencji stambulskiej i liczymy, że premier Mateusz Morawiecki za kilka godzin pozytywnie odniesie się do naszych oczekiwań – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Wójcik Ministerstwo Sprawiedliwości społeczeństwo Trójka polityka konwencja stambulska

Wójcik: nie ma zgody na przemoc wobec kobiet, ale konwencja stambulska dotyczy także ideologii

- Nie ma absolutnie zgody na przemoc wobec kobiet, wobec kogokolwiek. Problem polega na tym, że konwencja stambulska nie dotyczy tylko tego, ale także ideologii. Pojawiają się kwestie natury trzeciej płci i sprawa zobowiązania państw do promowania zmian kulturowych niezgodnych z polską konstytucją - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Rząd RP zjednoczona prawica Ministerstwo Sprawiedliwości Michał Wójcik Ryszard Gromadzki Polska w Unii Europejskiej LGBT