Wiceprezes Polska 2050: Kościół zajmuje miejsce, które powinno zajmować państwo

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 09:00
W Programie 3 Polskiego Radia Michał Kobosko zapewniał, że ugrupowanie Polska 2050 nie zamierza walczyć z Kościołem, ale jest krytycznie nastawione do jego relacji z państwem.
Michał Kobosko
Michał KoboskoFoto: Adam Chelstowski/Forum

W "Salonie politycznym Trójki" Michał Kobosko wyjaśniał, że w ramach akcji inicjatywy "Wiemy jak", w czwartek Polska 2050 przedstawi postulat rozdziału Kościoła od państwa.Posłuchaj
14:09 2021_01_26 08_44_49_PR3_Salon_polityczny_Trojki_for_media.mp3 Michał Kobosko: Kościół zajmuje miejsce, które powinno zajmować państwo (Salon polityczny Trójki)
 

– Nie wojujemy z Kościołem. Uważamy, że dzisiaj stosunki państwa i Kościoła są z jednej strony niewystarczająco uregulowane, z drugiej strony praktykowane są w taki sposób, że Kościół zajmuje miejsce, które powinno zajmować państwo – podkreślał wiceprezes stowarzyszenia Polska 2050.

hołownia 1200 (1).jpg
"Musi jasno określić swoją tożsamość". Politolog o ruchu Polska 2050

W Programie 3 Polskiego Radia przekonywał, że jego ugrupowanie, które ma nadzieję za kilka tygodni utworzyć koło sejmowe, nie chce być zaliczane ani do lewicy, ani do prawicy, gdyż, jak zaznaczył Michał Kobosko, jest to "przestarzały podział".

– Budujemy szeroką formację, w której znajdzie się miejsce dla ludzi o wrażliwości trochę bardziej lewicowej i trochę bardziej prawicowej – tłumaczył polityk. Wyjaśniał przy tym, że w formacji tej nie będzie miejsca dla osób o poglądach skrajnych "czy anarchistycznie lewicowych, czy anarchistycznie prawicowych".

Jego zdaniem Polska 2050 przyciągnie przede wszystkim elektorat centrowy.

Widzimy ogromny popyt na ugrupowanie, które spełni oczekiwania osób z centrum, jest to znacząca część polskiego elektoratu i taka część, która nie widzi w tej chwili atrakcyjnej dla siebie oferty programowej ani po stronie PiS, ani po stronie PO – ocenił Michał Kobosko.

Salon Polityczny Trójki – Michał Kobosko/Polskie Radio

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Michał Kobosko (wiceprezes stowarzyszenia Polska 2050)
Data emisji: 26.01.2021
Godzina emisji: 8.45

Czytaj także

"Klimat spotkań będzie na początku trochę inny". Waszczykowski o współpracy USA z Polską

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 09:34
– Opozycyjne myślenie, że Biden pojawi się w Polsce, zdelegitymizuje rząd i prezydenta, a kogoś ze Strajku Kobiet namaści na przyszłego władcę Polski, jest dziecinne – mówił w Programie 3 Polskiego Radia eurodeputowany PiS i były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Siemoniak: szkoda Joanny Muchy. To mądra osoba

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 09:00
– To jest życiowa decyzja i taka jest polityka. Polityka to są rozstania i powroty – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Tomasz Siemoniak, komentując odejście z PO Joanny Muchy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maląg: nie powinniśmy łączyć wyrwy demograficznej z pandemią koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2021 09:40
– Liczby mówią, że jesteśmy w pułapce demograficznej nie od roku, nie od dwóch. To są zaniechania rządu PO-PSL – powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej, komentując dane dotyczące liczby narodzin i zgonów w Polsce. 
rozwiń zwiń