Polskie Radio
Section05
Bartłomiej Graczak

Po spaleniu Koranu cena, jaką NATO będzie musiało zapłacić za integrację ze Szwecją, będzie wyższa

Islam nie pozwala na żadną krytykę ani nawet podejście krytyczne do swojej religii. Koran dla muzułmanów jest święty – powiedział w "Trójkowym komentarzu dnia" publicysta i znawca kultury arabskiej Paweł Rakowski, komentując reakcję krajów arabskich po spaleniu w Szwecji kopii Koranu.
Zobacz więcej na temat:  Szwecja NATO koran Turcja protest Bartłomiej Graczak Paweł Rakowski Trójka

Gen. Roman Polko: Ukraina nie podjęła jeszcze działań ofensywnych

- Widać wyraźnie, że idzie ciężko, że ta wojna bardziej przypomina I wojnę światową, jest wojną pozycyjną. Ukraina nie wygenerowała jeszcze zdolności albo nie podjęła jeszcze działań ofensywnych, tylko testuje różne kierunki, na których obszarach lepiej jej będzie zaatakować - mówił w Programie 3 Polskiego Radia gen. Roman Polko, b. dowódca JW Grom.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Trójka Bartłomiej Graczak Roman Polko Ukraina wojna 2023 wojna na Ukrainie serwis wschodni ŚWIAT Europa

Dr Andrzej Anusz: wyjaśnienie prezydenta ws. komisji ds. rosyjskich wpływów zamyka sprawę

- Myślę, że to wyjaśnienie prezydenta ws. komisji ds. rosyjskich wpływów zupełnie ostudzi emocje i w najbliższych dniach już nie będziemy mieć komentarzy ze strony polityków zachodnich, bo jest jasny przekaz, że ta ustawa nie wchodzi w proces wyborczy - mówił w Programie 3 Polskiego Radia dr Andrzej Anusz z Instytutu Piłsudskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Trójka Andrzej Duda Rosja Komisja Weryfikacyjna zachód Andrzej Anusz Bartłomiej Graczak POLSKA polityka

Kontrowersyjny wykład prof. Grabowskiego. Dr Piotr Gontarczyk: nie zostałem już wpuszczony

– Po pierwsze spotkanie zostało przerwane przez pana Grzegorza Brauna, a po drugie było kontynuowane w innej sali, tylko że nie zostałem już wpuszczony – powiedział w "Trójkowym komentarzu dnia" dr Piotr Gontarczyk. Historyk skomentował w ten sposób wykład prof. Jana Grabowskiego współorganizowany przez Niemiecki Instytut Historyczny w Warszawie i Wydział Historii Uniwersytetu Warszawskiego, który odbył się 30 maja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA piotr gontarczyk Bartłomiej Graczak Trójka

Śmierć 8-letniego Kamila. Anna Schmidt: gdyby nie decyzja sądu, chłopiec mógłby żyć

- Trzeba jasno i wyraźnie powiedzieć, że gdyby nie decyzja sądu, Kamil mógłby żyć. Sąd utrzymał opiekę kuratora sądowego, jednak wniosek został odrzucony. Myślę, że ta sprawa mogła skończyć się inaczej - powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Anna Schmidt.
Zobacz więcej na temat:  Bartłomiej Graczak Trójka przemoc dzieci POLSKA

Prof. Kleiber ostrzega: rosyjska propaganda i wpływy polityczno-gospodarcze docierają do bardzo wielu krajów

- W głosowaniach UNSCO widać stanowiska, które opowiadają się po stronie rosyjskiej. My nie jesteśmy świadomi, że Rosja prowadzi taką propagandową akcję i jednak ona jest w dużym stopniu skuteczna - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia prof. Michał Kleiber, przewodniczący polskiego komitetu ds. UNESCO, redaktor naczelny "Wszystko Co Najważniejsze".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Ukraina społeczeństwo POLSKA Rosja polityka wojna na Ukrainie Bartłomiej Graczak Michał Kleiber

"Historyczny dzień". Andrij Deszczyca o wizycie Wołodymyra Zełenskiego w Polsce

– Bez wątpienia jest to historyczny dzień i jest to historyczna wizyta. To pierwsza oficjalna wizyta prezydenta Zełenskiego za granicą w czasie wojny – mówił w "Trójkowym komentarzu dnia" Andrej Deszczyca, były ambasador Ukrainy w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Wołodymyr Zełenski POLSKA Ukraina przemówienie Andrzej Duda wojna na Ukrainie Andrij Deszczyca Trójka Bartłomiej Graczak Mateusz Morawiecki polityka

Nowelizacja Kodeksu wyborczego z podpisem prezydenta. Krzysztof Szczucki: to bardzo dobra ustawa

Prezes Rządowego Centrum Legislacji podkreślił w Programie 3 Polskiego Radia, że podpisana we wtorek przez prezydenta nowelizacja Kodeksu wyborczego wprowadza istotne zmiany, które mają zwiększyć frekwencję i poprawić transparentność całego procesu. - To bardzo dobra ustawa - stwierdził Krzysztof Szczucki.
Zobacz więcej na temat:  polityka Błażej Poboży POLSKA Trójka Bartłomiej Graczak

Wiceszef MSWiA o słowach Ochojskiej: granice zostały przekroczone, wpisała się w białoruskie i rosyjskie standardy

- Wypowiedź Janiny Ochojskiej wpisuje się wprost w najgorsze białoruskie i rosyjskie standardy - podkreślił Błażej Poboży w Programie 3 Polskiego Radia. Wiceszef MSWiA ocenił w ten sposób ostatnie słowa europoseł PO, która stwierdziła, że "w lasach przy granicy są mogiły migrantów".  
Zobacz więcej na temat:  polityka Błażej Poboży POLSKA Janina Ochojska Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Prawo i Sprawiedliwość Trójka Bartłomiej Graczak

Michał Woś: UE nie ma kompetencji w zakresie leśnictwa

– Niestety od kilku lat widzimy puchnięcie kompetencji unijnych. Jednak nie na drodze zmiany traktatów, a poprzez narzucanie państwom interpretacji prawa. W tej chwili tworzymy Europę ojczyzn i powinniśmy domagać się tego, żeby prawo było szanowane. To traktaty stanowią o tym, co Unia może, a czego nie może – powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Michał Woś Bartłomiej Graczak Trybunał Sprawiedliwości UE las Ministerstwo Sprawiedliwości

"Z oligarchami mieliśmy do czynienia, gdy rządziła PO". Rzecznik PiS o słowach Tuska nt. prezesa Orlenu

– W czasach PO szefowie największych koncernów energetycznych zarabiali co najmniej dwa razy więcej niż obecnie – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Rafał Bochenek. Rzecznik PiS odnosił się do komentarzy Donalda Tuska ws. zarobków Daniela Obajtka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trójka Rafał Bochenek Europa Donald Tusk Daniel Obajtek PKN Orlen Orlen Bartłomiej Graczak