Wkrótce Rada Krajowa PO, która wyłoni wiceszefów partii. Kidawa-Błońska podała termin

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2021 09:29
– Z powodu pandemii i obostrzeń musieliśmy przełożyć Radę Krajową, ale odbędzie się w najbliższą sobotę (11 grudnia), w trybie zdalnym – powiedziała w audycji "Salon polityczny Trójki" w Programie 3 Polskiego Radia Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu, polityk Koalicji Obywatelskiej.

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej ma zadecydować o wyborze nowych przewodniczących. Małgorzata Kidawa-Błońska potwierdziła na antenie Programu 3 Polskiego Radia, że zwołana zostanie 11 grudnia. 

PO ma mieć dziesięcioro wiceprzewodniczących. – W ścisłym prezydium partii będzie pięć koleżanek i pięciu kolegów – powiedziała wicemarszałek Sejmu. Dodała, że ugrupowanie "zawsze było otwarte" na udział kobiet w polityce. Wskazała, że jej "sporo koleżanek" zasiada m.in. w prezydium klubu Platformy.

– To sygnał, że bardzo poważnie traktujemy sprawę parytetów – dodała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Kto będzie wiceszefem PO? Małgorzata Kidawa-Błońska: osoby rozpoznawalne, autorytety

Polityk odpowiedziała na pytanie, po co jej partii potrzebnych jest 10 wiceprzewodniczących. Jak wskazała, PO musi "trochę inaczej działać" ze względu na pandemię. – Te wszystkie osoby, które będą w ścisłym zarządzie partii, to osoby rozpoznawalne, ich udział, praca w terenie, będą bardziej widoczne dla struktur i Polaków – oświadczyła gość Programu 3 Polskiego Radia.

Dodała, że wiceszefami Platformy Obywatelskiej powinni być politycy, którzy "cieszą się autorytetem", posiadają "umiejętność kontaktu z ludźmi". – Wszystko się zmieniło. Nie można już myśleć o takim działaniu partii. Trzeba myśleć o tym, że musimy działać w pandemii i przygotowywać się do tego, co będzie potem. Nikt z nas nie spodziewał się, że te ostatnie półtora roku tak zmieni nasze życie i sposób pracy – oceniła polityk.

Posłuchaj
13:20 Kidawa Błońska.mp3 Małgorzata Kidawa-Błońska o Radzie Krajowej Platformy Obywatelskiej (Salon Polityczny Trójki)

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Małgorzata Kidawa-Błońska (wicemarszałek Sejmu)
Data emisji: 6.12.2021
Godzina emisji: 08.45

ms/zch

Czytaj także

Donald Tusk szefem PO tylko do stycznia? Kierwiński: o tym zdecyduje Rada Krajowa

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 08:28
- To będzie decyzja Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej, Zarządu Krajowego. Będziemy o różnych wariantach rozmawiali - mówił Marcin Kierwiński, pytany w Polskim Radiu 24, czy przewodnictwo Donalda Tuska w PO będzie poddane weryfikacji w styczniu przyszłego roku, tak jak - zgodnie ze statutem - miało się to odbyć z Borysem Budką.
rozwiń zwiń