"Ławrow kpi w sprawie Smoleńska z Sikorskiego"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2012 08:51
- Mam wrażenie, że Radosław Sikorski tworzy grę pozorów – oceniał w "Salonie politycznym Trójki” Mariusz Błaszczak z PiS.
Audio
Wrak TU-154, który rozbił się pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku
Wrak TU-154, który rozbił się pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 rokuFoto: Włodzmierz Pac, Polskie Radio

Mariusz Błaszczak powiedział w radiowej Trójce, że gdyby PiS znalazło się w obecnej sytuacji u władzy, to w sprawie śledztwa dotyczącego katastrofy pod Smoleńskiem podjęłoby działania na szczeblu rządowym wraz z Komisją Europejską, z NATO i z tej pozycji wystąpiłoby z żądaniami w stosunku do Rosji.

- PiS wystąpiłoby o to, żeby Polska była partnerem. Oczywiście wrak musi wrócić do naszego kraju – tłumaczył w Programie Trzecim Polskiego Radia.

Mariusz Błaszczak oceniał, że Siergiej Ławrow kpi sobie w sprawie Smoleńska z ministra Sikorskiego.

Jego zdaniem ciężko oczekiwać, że amerykański Departament Stanu będzie realizował postulaty obywateli dotyczące śledztwa ws. katastrofy, skoro taką pomocą nie jest zainteresowany polski rząd.

W opinii Mariusza Błaszczaka ostatnia aktywność ministra spraw zagranicznych w tej sprawie spowodowana jest tym, że z sondaży opinii publicznej wynika, że społeczeństwo oczekuje od rządzących działania.

Przewodniczący klubu parlamentarnego PiS poinformował, że pod koniec stycznia zostanie złożony wniosek o wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska, a także, że na ostatnim styczniowym posiedzeniu będzie głosowany wniosek o odwołanie ministra zdrowia.

Rozmawiała Beata Michniewicz.

Zobacz specjalny serwis poświęcony katastrofie smoleńskiej >>>

***

Katastrofa polskiego samolotu wojskowego w Smoleńsku miała miejsce 10 kwietnia 2010 roku. Zginęło w niej 96 osób m.in.: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych.

''

Czytaj także

O katastrofie smoleńskiej na posiedzeniu RBN

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2012 19:54
19 grudnia na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego przedstawiona zostanie informacja prokuratora generalnego w sprawie katastrofy smoleńskiej - zapowiedział prezydent Bronisław Komorowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Błaszczak o postawie Sikorskiego: gra pozorów

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 13:30
Za mało, a przede wszystkim za późno - tak szef klubu PiS Mariusz Błaszczak określa postępowanie ministra spraw zagranicznych ws. zwrotu Polsce wraku samolotu TU-154.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sikorski: trzymam szefa rosyjskiej dyplomacji za słowo

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 13:29
Siergiej Ławrow zadeklarował, że Rosja podejmie wszystkie kroki, by jak najszybciej oddać wrak tupolewa, ale nie będzie to wcześniej niż przed końcem rosyjskiego śledztwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chodziło o umiędzynarodowienie sprawy wraku"

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 18:28
Nagłośnienie sprawy zwrotu wraku tupolewa przez szefa MSZ Radosława Sikorskiego nie podoba się opozycji. - Ciche reakcje nie dały wyniku - ocenia Andrzej Halicki z PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sikorski nie prowadzi profesjonalnej dyplomacji"

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 18:21
- Kreml w sprawie wraku tupolewa wciąż upokarza Polskę i gra nam na nosie – oceniał w "Pulsie Trójki" Mariusz Antoni Kamiński z PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosyjskie media: rozmowy o Smoleńsku na marginesie

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2012 06:20
Wizyta szefa polskiej dyplomacji nie jest tematem numer jeden dla rosyjskich mediów.
rozwiń zwiń