X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Najważniejszym naszym postulatem nie jest wcale likwidacja gimnazjów"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2016 19:07
- Uważamy, że gimnazja nie spełniły swojej podstawowej roli, czyli wyrównywania szans, wręcz odwrotnie, zaczęły dzielić dzieci na lepsze i gorsze - mówiła na antenie radiowej Jedynki Marzena Machałek (PiS). - Nie trzeba robić 4-letnich liceów. Wystarczy gimnazja ukierunkować na licea, tak aby z nimi współpracowały - stwierdziła Urszula Augustyn (PiS).
Audio
  • Reforma edukacji umocni polską szkołę? (Trójka/Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/Alexas_Fotos

W Sejmie rozpoczęła się debata nad reformą edukacji. Od przyszłego roku szkolnego wygaszone mają być gimnazja przy jednoczesnym powrocie do 8-letniej podstawówki i 4-letniego liceum. Minister edukacji Anna Zalewska zapowiedziała w Sejmie, że na reformę zostanie przeznaczone 900 milionów złotych. 

- Edukacja ma zawsze swoje koszty. Lepsza edukacja - jeszcze większe. Najważniejszym naszym postulatem nie jest wcale likwidacja gimnazjów, ale po prostu lepsza edukacja. Głównym założeniem było odbudowanie liceum ogólnokształcącego oraz porządnych szkół zawodowych, które rzeczywiście będą przygotowywać do zawodu - mówiła posłanka PiS. - Większość gimnazjów i tak jest połączone z podstawówkami, ponad 4 tysiące, ok. 60 proc. wszystkich, zatem połączenie w jedną 8-letnią podstawówkę będzie prostsze - dodała. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

- Nie można być głuchym na to, że polskie nastolatki mają osiągnięcia, te osiągnięcia zdobyły w gimnazjach. Mamy różne badania na ten temat - polska edukacja nie jest w złej formie. Wszyscy się pytają czemu polskiej edukacji poszło tak dobrze - m.in. dlatego, że powstał podział na gimnazja - stwierdziła Augustyn.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Karusta
Goście: Marzena Machałek (wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Edukacji, PiS), Urszula Augustyn  (była wiceminister edukacji, PO)
Data emisji: 29.11.2016
Godzina emisji: 17.44

dcz/mp

Czytaj także

Sejm rozpoczyna dziś prace nad projektem reformy edukacji

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2016 11:46
We wtorek o 13:00 odbędzie pierwsze czytanie ustaw: Prawo Oświatowe i Przepisów wprowadzających Prawo Oświatowe.
rozwiń zwiń