Polskie Radio
Section05
Łukasz Karusta

Co dalej z referendum ws. reformy edukacji?

- My w przeciwieństwie do Platformy Obywatelskiej słuchamy głosów obywateli, nawet jeśli nie zgadzamy się w niektórych kwestiach. Dlatego pozwoliliśmy, żeby wniosek ws. referendum był rozpatrywany dalej – powiedział Dariusz Piątkowski (PiS). Krystyna Szumilas (PO) stwierdziła z kolei, że "to co w tej chwili robi PiS to obłudne działanie, które jest bardzo nieuczciwe wobec obywateli".
Zobacz więcej na temat:  reforma edukacji POLSKA Łukasz Karusta Trójka edukacja Krystyna Szumilas referendum edukacyjne

Ustawa abonamentowa. Pierwsze czytanie jednak w czwartek

- Ustawa abonamentowa będzie dobrym punktem startowym do zmian systemu, który przez lata był nieefektywny i rozszczelniony - powiedziała na antenie Trójki Barbara Bubula (PiS). Iwona Śledzińska-Katarasińska (PO) stwierdziła z kolei, że "Platforma będzie w czwartek wnioskować o odrzucenie tego projektu w pierwszym czytaniu w Sejmie".
Zobacz więcej na temat:  Iwona Śledzińska-Katarasińska Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość PiS POLSKA Trójka Łukasz Karusta abonament rtv

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji. "Grillowanie" opozycji?

W poniedziałek po południu zaczęło się robocze spotkanie członków komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. - Komisja jest niekonstytucyjna, chodzi o grillowanie opozycji - ocenił w Trójce Jan Grabiec z PO. - Skoro jest niekonstytucyjna, to dlaczego PO głosowało za jej powołaniem i ma w składzie swojego reprezentanta? - pytał Dominik Tarczyński z PiS.
Zobacz więcej na temat:  Łukasz Karusta Trójka POLSKA Jan Grabiec Komisja Weryfikacyjna Warszawa

Jakie znaczenie ma spór wokół imigrantów w Europie?

- Gra się toczy przede wszystkim o to, czy kraje najsilniejsze w Europie mogą narzucić swoją wolę w sprawie absolutnie kluczowej krajom słabszym. I dlatego uważam, że opór rządu i prezydenta w tej sprawie jest absolutnie słuszny. Jeżeli raz na to pozwolimy w ważnej sprawie to potem już nie powstrzymamy podobnych praktyk - mówił w radiowej Trójce Łukasz Warzecha, publicysta "Do Rzeczy". - Wspieram tutaj papieża Franciszka i polski episkopat, który mówi, że trzeba nieść pomoc, także w Polsce - stwierdził Wiesław Dębski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Łukasz Warzecha Wiesław Dębski Łukasz Karusta Frank-Walter Steinmeier Andrzej Duda imigranci w Europie

Politycy o krytyce Polski ze strony Rady Europejskiej

- Nie ma żadnego problemu z procedurami demokratycznymi w Polsce. Mówienie, że są, to jest taka mantra na użytek tzw. elit europejskich, aby podgrzewać antypolską atmosferę - mówił na antenie radiowej Trójki Jacek Sasin, poseł Prawa i Sprawiedliwości. - Chciałbym, aby Polska przestrzegała zasad, do których zobowiązaliśmy się przystępując do UE - stwierdził Adam Szłapka (Nowoczesna). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Łukasz Karusta Adam Szłapka Jacek Sasin Komisja Europejska Unia Europejska sankcje Unii Europejskiej