Polskie Radio
Section05
Łukasz Karusta

Jakie znaczenie ma spór wokół imigrantów w Europie?

- Gra się toczy przede wszystkim o to, czy kraje najsilniejsze w Europie mogą narzucić swoją wolę w sprawie absolutnie kluczowej krajom słabszym. I dlatego uważam, że opór rządu i prezydenta w tej sprawie jest absolutnie słuszny. Jeżeli raz na to pozwolimy w ważnej sprawie to potem już nie powstrzymamy podobnych praktyk - mówił w radiowej Trójce Łukasz Warzecha, publicysta "Do Rzeczy". - Wspieram tutaj papieża Franciszka i polski episkopat, który mówi, że trzeba nieść pomoc, także w Polsce - stwierdził Wiesław Dębski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Łukasz Warzecha Wiesław Dębski Łukasz Karusta Frank-Walter Steinmeier Andrzej Duda imigranci w Europie

Politycy o krytyce Polski ze strony Rady Europejskiej

- Nie ma żadnego problemu z procedurami demokratycznymi w Polsce. Mówienie, że są, to jest taka mantra na użytek tzw. elit europejskich, aby podgrzewać antypolską atmosferę - mówił na antenie radiowej Trójki Jacek Sasin, poseł Prawa i Sprawiedliwości. - Chciałbym, aby Polska przestrzegała zasad, do których zobowiązaliśmy się przystępując do UE - stwierdził Adam Szłapka (Nowoczesna). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Łukasz Karusta Adam Szłapka Jacek Sasin Komisja Europejska Unia Europejska sankcje Unii Europejskiej

Czym turystę zaskakuje Korea Północna?

- W Korei Północnej restauracje, tak samo jak wszystkie budynki użyteczności publicznej, są nieogrzewane. W marcu temperatura jest zbliżona do tej w lutym, marcu w Polsce, więc jest kompletnie zimno. Mieliśmy wrażenie, że kuchnia celowo jest otwarta, żeby ciepło z urządzeń gastronomicznych wpadło na salę przed naszym przyjazdem - przyznaje Robert Gąsiorek.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Korea Północna podróże zagraniczne podróże Łukasz Karusta Marcin Pośpiech STYL ŻYCIA

Politycy o nowelizacji ustawy o ochronie przyrody

- Ta ustawa wymaga naprawy. To, że była ona źle stosowana, trzeba widzieć w szerszym kontekście ogólnego systemu ochrony przyrody. Należy oddać, że ta ustawa została mocno propagandowo rozkręcona, jak ten słynny "fake news" o wiewiórce na przeciętym pniu - mówił na antenie radiowej Trójki senator PiS Marek Pęk. - Całe to prawo jest pisane na kolanie - stwierdziła posłanka Nowoczesnej Ewa Lieder.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Nowoczesna drzewa Łukasz Karusta prawo