Polskie Radio
Section05
Łukasz Karusta

"Hanna Gronkiewicz-Waltz nie ma odpowiedzi na podstawowe pytania"

- Im więcej faktów będzie wypływało, im więcej opinia publiczna się dowie, tym mniejsze będzie prawdopodobieństwo, że Hanna Gronkiewicz-Waltz stawi się przed komisją - uważa Oliwer Kubicki, rzecznik komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. - Pani prezydent jest winna wytłumaczenia mieszkańcom Warszawy - dodaje Jan Popławski ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Łukasz Karusta POLSKA reprywatyzacja afera reprywatyzacyjna Hanna Gronkiewicz-Waltz

Czy rząd chce kontrolować organizacje obywatelskie?

- Obawiam się, że poprzez Narodowe Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego państwo będzie miało większe możliwości do ingerowania w działalność merytoryczną organizacji pozarządowych – powiedziała na antenie Trójki Marzena Okła-Drewnowicz (PO). Wojciech Kaczmarczyk, dyrektor Departamentu Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w KPRM uspokaja, że takich zapisów w tym projekcie nie ma.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo obywatelskie Platforma Obywatelska Rząd RP POLSKA Trójka Łukasz Karusta

Co dalej z referendum ws. reformy edukacji?

- My w przeciwieństwie do Platformy Obywatelskiej słuchamy głosów obywateli, nawet jeśli nie zgadzamy się w niektórych kwestiach. Dlatego pozwoliliśmy, żeby wniosek ws. referendum był rozpatrywany dalej – powiedział Dariusz Piątkowski (PiS). Krystyna Szumilas (PO) stwierdziła z kolei, że "to co w tej chwili robi PiS to obłudne działanie, które jest bardzo nieuczciwe wobec obywateli".
Zobacz więcej na temat:  reforma edukacji POLSKA Łukasz Karusta Trójka edukacja Krystyna Szumilas referendum edukacyjne

Ustawa abonamentowa. Pierwsze czytanie jednak w czwartek

- Ustawa abonamentowa będzie dobrym punktem startowym do zmian systemu, który przez lata był nieefektywny i rozszczelniony - powiedziała na antenie Trójki Barbara Bubula (PiS). Iwona Śledzińska-Katarasińska (PO) stwierdziła z kolei, że "Platforma będzie w czwartek wnioskować o odrzucenie tego projektu w pierwszym czytaniu w Sejmie".
Zobacz więcej na temat:  Iwona Śledzińska-Katarasińska Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość PiS POLSKA Trójka Łukasz Karusta abonament rtv