X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Komisja śledcza ds. wyłudzeń VAT. Wniosek trafił do marszałka

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 19:24
– Nikt naprawdę nie wie, jak wielka jest luka w VAT – powiedziała w "Pulsie Trójki" Izabela Leszczyna z PO, była sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów. 
Audio
  • Czy komisja śledcza ds. wyłudzeń VAT jest potrzebna? (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: wutzkohphoto/shutterstock.com

Kukiz '15 złożył do marszałka Sejmu projekt uchwały w sprawie powołania komisji śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych podejmowanych celem zapobieżenia zaniżonym wpływom do budżetu państwa z podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego. Projekt ten zakłada, że komisja będzie badać okres od 2007 roku do 2017 roku, czyli głównie czas, gdy rządziła koalicja PO-PSL. – Wyłudzenia VAT pozbawiły nasze państwo ok. 200-250 mld zł; Polakom należy się wyjaśnienie – powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki. Szacunki te potwierdzają dane KE.

– Nie chodzi o działania w ramach zemsty, tylko o wyjaśnienie mechanizmów politycznych, które doprowadzały i ciągle doprowadzają do tego, że mamy sytuację, w której VAT może być wyłudzany – powiedział Piotr Apel z Kukiz '15, argumentując potrzebę powołania komisji. Jak dodał, wierzy, że uda się też wypracować takie rozwiązania, które pozwolą zatrzymać "wycieki", a może stworzyć też nowe prawo podatkowe. 

Poseł zwrócił też uwagę na potrzebę uporządkowania przepisów i zasad w fiskusie. Podkreślił, że niedopuszczalna jest sytuacja, w której różne urzędy skarbowe wydają odmienne interpretacje tych samych przepisów.  

– Oczywiście, że chcemy tej komisji śledczej – stwierdziła Izabela Leszczyna z Platformy Obywatelskiej. Jej zdaniem dzięki niej ludzie dowiedzą się, że to PO wprowadziła najlepsze póki co narzędzie do walki z oszustwami podatkowymi, czyli jednolity plik kontrolny. Leszczyna oceniła, że system podatkowy – podobnie jak system operacyjny w komputerze – wymaga ciągłych łatek. – Oszuści zawsze są krok przed nami – dodała. 

Wyjaśniła też, że na lukę vatowską składa się wiele czynników, a nie tylko karuzela vatowska. Stwierdziła także, że nikt naprawdę nie wie, jak wielka jest luka, a wicepremier Morawiecki bierze dane z sufitu. 

Kiedy ruszą prace komisji? Kto powinien przed nią stanąć? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech 
Goście: Izabela Leszczyna (PO), Piotr Apel (Kukiz '15)
Data emisji: 15.09.2017
Godzina emisji: 17.45

fc/mk

Czytaj także

CBA zatrzymało trzech biznesmenów. Wyłudzili VAT na 5 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 14:40
Funkcjonariusze łódzkiego oddziału Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali troje biznesmenów. Jak dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa, do zatrzymań doszło w Warszawie i w Legionowie. Podejrzani brali udział w łańcuchu fikcyjnych transakcji, służących zaniżeniu podatku kosztem Skarbu Państwa.
rozwiń zwiń