X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rzeczniczka rządu: wkrótce kolejne etapy tzw. "piątki Morawieckiego"

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 18:48
– W tym tygodniu ma być przedstawiony kolejny projekt tzw. "piątki PiS". Chodzi o odtworzenie połączeń autobusowych w miejscach, w których dotychczas je ograniczano lub zlikwidowano – mówiła rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska w Trójce. Kolejne punkty programu mają być przedstawiane sukcesywnie.
Audio
  • Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska o kampanii wyborczej i tzw. piątce Morawieckiego (Puls Trójki)

Rzeczniczka rządu i kandydatka do PE Joanna Kopcińska mówiła, że do wykazu prac legislacyjnych rządu trafił projekt ministra Andrzeja Adamczyka w sprawie odtwarzania połączeń autobusów. – Rozpoczynają się konsultacje – dodała.  

Joanna Kopcińska dodała, że projekty będą przedstawiane sukcesywnie, w miarę jak będą finalizowane w resortach, następnie będą one poddawane konsultacjom i debacie w parlamencie. Wszystko, jak mówiła, jest zaplanowane. Są deadline’y, bo, jak mówiła rzeczniczka, jeśli trzynasta emerytura ma być wypłacana w maju, to proces legislacyjny musi skończyć się odpowiednio wcześnie. Natomiast dodatek 500 plus dla pierwszego dziecka planowany jest od lipca.

Rzeczniczka rządu zaznaczyła, że wsparcie dla rodzin ma miejsce w wielu krajach, często w znacznie większym wymiarze.

Pod koniec lutego prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki na konwencji partii zapowiedzieli nowe propozycje programowe – tzw. "nową piątkę PiS". Wśród nich znalazły się wprowadzenie 500 plus od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, obniżenie PIT do 17 proc. i podwyższenie kosztów uzyskania przychodu, a także "trzynastka" dla emerytów i rencistów oraz przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych przede wszystkim w małych miastach i na wsiach.
W zeszłym tygodniu przedstawiono pierwszy z zapowiedzianych projektów, dotyczący emerytury plus.  1100 złotych brutto świadczenia ma trafiać do emerytów i rencistów od 1 maja.

***

Rzeczniczka rządu mówiła także, że Jedynki na listach do PE to w dużej mierze ministrowie rządu. Jak dodała, pokazali, że są skuteczni w polskiej polityce, tego samego będą od nich wyborcy oczekiwali w polityce unijnej.

Joanna Kopcińska pytana, czy będzie prowadzić kampanię wyborczą, będąc jednocześnie rzeczniczką rządu, przywołała słowa premiera, że ”od polityka, który przyjmuje na siebie dodatkowe obowiązki, trzeba wymagać więcej, musi być przygotowany na pracę na dwóch-trzech etatach, i z każdej pracy zostanie rozliczony”. Na urlop decydują się jednak niektórzy kandydaci, na przykład Joachim Brudziński, Patryk Jaki.

W audycji mowa była również m.in. o deklaracji LGBT+ i o proteście nauczycieli. Więcej w dołączonym nagraniu rozmowy.

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Joanna Kopcińska, rzeczniczka rządu 
Data emisji: 11.03.2019 
Godzina emisji: 17.45

Jedynka/PAP/agkm/ml

Czytaj także

Elżbieta Rafalska: projekt dotyczący "Emerytury plus" gotowy, zaprezentujemy go w marcu

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 15:44
 - Projekt dotyczący świadczenia "Emerytura plus" jest już gotowy. Zostanie zaprezentowany w marcu – poinformowała we wtorek Elżbieta Rafalska, szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Wawrzyniec Konarski: intensyfikacja postulatów gospodarczych i socjalnych służy poprawieniu pozycji przed wyborami

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 16:03
- "Piątka Kaczyńskiego" dała PiS-owi pewnego rodzaju efekt zaskoczenia. Zawsze taka sytuacja powoduje, że jedna siła polityczna jest postrzegana jako aktywna, a druga reaktywna. Reaktywność zawsze jest gorsza od aktywności - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Wawrzyniec Konarski, politolog z Akademii Vistula. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: nie będziemy budować aliansu w PE z antyunijnymi partiami

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 07:43
- Na pewno nie będziemy budować aliansu w Parlamencie Europejskim z partiami, które są za niszczeniem lub osłabianiem UE, które są antyeuropejskie i antyunijne - oświadczył premier Mateusz Morawiecki w rozmowie opublikowanej w środowym wydaniu "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elżbieta Kruk: "piątka Kaczyńskiego" to nie są puste obietnice

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 17:00
- Nie dziwię się, że Polacy kochają "piątkę Kaczyńskiego". Jest przygotowana dla ludzi i są na nią pieniądze - powiedziała w Polskim Radiu 24 Elżbieta Kruk, członek Rady Mediów Narodowych, posłanka PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: "trzynastki" nie są jednorazowym strzałem, będziemy kontynuować program

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 06:51
- Mogę zapewnić, że to nie jest jednorazowy strzał. Program "Emerytura Plus" będziemy kontynuować w kolejnej kadencji - zapowiedział w rozmowie z "Super Expressem" premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS zaprezentowało Deklarację Europejską. "12 punktów, tak jak 12 gwiazd na fladze UE"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 15:00
W Jasionce pod Rzeszowem Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało plan na kolejną kadencję europarlamentu. Głos zabrali premier Mateusz Morawiecki, prezes PiS Jarosław Kaczyński i Tomasz Poręba. Politycy podkreślali, że wizja PiS jest spójna z polityką Unii oraz że Polska chce mieć swój głos we wspólnocie. W Jasionce podpisano też Europejską Deklarację Wyborczą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: nasza nowa piątka z myślą o wszystkich Polakach

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 11:54
Przed konwencją w mediach społecznościowych pojawił się nowy spot Prawa i Sprawiedliwości, na którym premier przybliża tzw. "nową piątkę PiS". - Chcę być premierem, który dba o Polaków. Z myślą o wszystkich Polakach przygotowaliśmy naszą nową "piątkę" - mówi Mateusz Morawiecki w opublikowanym filmie.
rozwiń zwiń