X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wybory prezydenckie 2020. Henryk Domański: Andrzej Duda chce zawęzić swój elektorat

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 17:55
– Być może - zdaniem prezydenta - warto zaryzykować i ograniczyć się do tych 46-47 proc. poparcia, jakie może zdobyć w pierwszej turze – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Henryk Domański, socjolog z PAN. Gościem audycji była również Ewa Marciniak, politolog UW.
Audio
  • Henryk Domański i Ewa Marciniak o wyborach prezydenckich (Puls Trójki)
Andrzej Duda
Andrzej DudaFoto: PAP/Wojtek Jargiło

Andrzej Duda podczas swojego wystąpienia na spotkaniu z górnikami w Katowicach po raz kolejny odniósł się do reformy wymiaru sprawiedliwości. Prezydent zwrócił się bezpośrednio do sędziów. – Ludzie na was patrzą, zwłaszcza w mniejszych ośrodkach miejskich, jak się zachowujecie, jak żyjecie, kim jesteście – powiedział. W swoim przemówieniu reformę porównał do walki z ustrojem komunistycznym.

Andrzej Duda PAP 1200 (2).jpg
Publicysta: prezydent Andrzej Duda mądrze stawia na mobilizację żelaznego elektoratu PiS

Do kogo Duda kieruje swój przekaz, poza oczywiście samymi zebranymi? – Intencją obecnego prezydenta jest poszerzanie elektoratu. Elektorat Prawa i Sprawiedliwości charakteryzuje się bowiem dużym poziomem mobilizacji. Chodzi o to, żeby zdobyć 5-10 proc. poparcia wśród innych wyborców. Wygląda na to, że prezydent uderza do osób prawicowych lub skrajnie prawicowych – tłumaczyła Ewa Marciniak.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Według Henryka Domańskiego jednak Duda zawęża swój elektorat. – To jest oczywiście tylko hipoteza. Być może - zdaniem prezydenta - warto zaryzykować i ograniczyć się do tych 46-47 proc. poparcia, jakie może zdobyć w pierwszej turze. Ze wszystkich sondaży wynika bowiem, że takie poparcie może zdobyć – dodał.

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: prof. Ewa Marciniak (politolog z Uniwersytetu Warszawskiego), prof. Henryk Domański (socjolog z Państwowej Akademii Nauk)
Data emisji: 20.01.2020
Godzina emisji: 17.45

kad/kw

Czytaj także

Fogiel: patrzymy w przyszłość, poprzednim kampaniom nie poświęcamy wiele uwagi

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 18:15
– Sondaże są chwilowym odzwierciedleniem opinii publicznej. Nas interesuje, żeby wieczorem w dniu II tury wyborów prezydenckich Andrzej Duda miał poparcie przekraczające 50 proc. – stwierdził w Programie 3 Polskiego Radia wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Gościem "Pulsu Trójki" był również Tadeusz Zwiefka z PO.
rozwiń zwiń