X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Henryk Domański

Kampania wyborcza do PE. Spór o LGBT wpłynie na wynik?

- Rywalizacja między PiS i PO jest wyrównana - stwierdził w audycji "Spory i kontrowersje" prof. Andrzej Zybała (SGH). Według Bartłomieja Biskupa (UW) natomiast jest spora grupa wyborców niezdecydowanych, których głosy przesądzą o wyniku wyborów do PE. Henryk Domański (PAN) zaś odniósł się do sporu dotyczącego LGBT, mówiąc, że "w tej sprawie dominujące partie ustawiają się na przeciwległych biegunach".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Zybała Henryk Domański polityka wybory do Parlamentu Europejskiego Marek Mądrzejewski

Prof. Domański: obóz Zjednoczonej Prawicy jest na fali

– Istotne jest to, że oprócz przedstawienia propozycji wyborczych partia rządząca zaprezentowała również zasady ich wdrażania. Opozycji trudno odpowiedzieć na te poczynania – powiedział prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Henryk Domański Prawo i Sprawiedliwość PiS zjednoczona prawica wybory w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego konwencja PiS

"Spory i kontrowersje". Wybory do PE a przyszłość Unii

Wybory do Parlamentu Europejskiego, przyszłość Unii Europejskiej, a także konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości były głównymi tematami premierowej audycji radiowej Jedynki – "Spory i kontrowersje". Jak wskazuje tytuł, nie zabrakło gorącej dyskusji, a jej uczestnikami byli prof. Henryk Domański, prof. Kazimierz Kik i prof. Jacek Wasilewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory do Parlamentu Europejskiego Henryk Domański Jacek Wasilewski Kazimierz Kik Unia Europejska Prawo i Sprawiedliwość Agnieszka Kamińska

Prof. Henryk Domański: opozycja nie ma alternatywy

- Piątka Kaczyńskiego jest konkretną propozycją, opozycji pozostaje jej krytykowanie lub zapowiadanie, że również takie działania chciałaby przeprowadzić. W przypadku osób niezdecydowanych, program PiS jest silnym mechanizmem motywującym, mającym długofalowy efekt, który zadziała zarówno podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego, jak i do Sejmu i Senatu – powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Parlament Europejski wybory do Parlamentu Europejskiego wybory parlamentarne Henryk Domański

Prof. Henryk Domański: taśmy narzędziem walki politycznej

- Mamy do czynienia z oznakami walki politycznej, która polega na posługiwaniu się wszystkimi możliwymi narzędziami. Taśmy stały się w ostatnim czasie atrakcyjnym środkiem, jednak być może ich efekt zaczyna się dewaluować – mówił prof. Prof. Henryk Domański (PAN). Publikację komentowali w Polskim radiu 24 również Stefan Sękowski (Nowa Konfederacja) oraz dr hab. Łukasz Młyńczyk (Uniwersytet Zielonogórski).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Henryk Domański Gazeta Wyborcza Jarosław Kaczyński

Politolog: w polskim społeczeństwie jest niedobra atmosfera

- Jest w Polakach pewna skaza. Podchodzą do polityki w sposób emocjonalny, zaś emocje na bazie frustracji, a frustracje na bazie poczucia bezradności to czysta katastrofa - mówi politolog, prof. Kazimierz Kik. Jego zdaniem, nasza debata publiczna jest zmediatyzowana. Wybieramy tego, który wzbudza emocje, a nie tego, który trafia do rozumu.
Zobacz więcej na temat:  Henryk Domański Kazimierz Kik atak na Pawła Adamowicza Marek Mądrzejewski

Partie opozycyjne szykują się na wybory. Komentarze

– Podejrzenie, że Grzegorz Schetyna będzie działał na rzecz wzmacniania Platformy poprzez wchłanianie mniejszych ugrupowań opozycyjnych może doprowadzić do zdytansowania się ich od wchodzenia w zbyt bliskie związki z PO – mówił na antenie Trójki prof. Kazimierz Kik. Prof. Henryk Domański uważa, że jeśli powstanie szeroka koalicja opozycji to "nawet po ewenetalnym wygraniu wyborów od razu się rozpadnie".
Zobacz więcej na temat:  Kazimierz Kik polityka partie polityczne Henryk Domański Mariusz Krzemiński POLSKA

Sztuka słuchania. "Światowa gospodarka będzie spowalniać"

- Są sygnały, że gospodarka światowa przygotowuje się do pewnego rodzaju spowolnienia - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Marcin Roszkowski, ekonomista z Instytutu Jagiellońskiego. Gośćmi programu byli również prof. Henryk Domański z Polskiej Akademii Nauk i Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT POLSKA Chiny Stany Zjednoczone handel ekonomia Henryk Domański Artur Wróblewski Małgorzata Raczyńska

Ustawa w sprawie cen prądu. Spór w tej kwestii "pozorny"

Prezydent Andrzej Duda podpisał znowelizowaną ustawę w sprawie cen prądu, która zakłada m.in. obniżenie akcyzy na energię elektryczną. Uprzednie głosowanie w parlamencie nad nowelizacją sprawiło, że rozgorzał spór między rządem a opozycją w sprawie polityki energetycznej rządu. To, jak ona w Polsce wygląda, ocenili w audycji "Tydzień kontra tydzień" profesorowie Henryk Domański z Polskiej Akademii Nauk i Kazimierz Kik z Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA energia elektryczna energetyka prąd Henryk Domański Kazimierz Kik Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Henryk Szrubarz

Ruch Prawdziwa Europa zagrożeniem dla PiS?

– Partia rządząca nie musi obawiać się Ruchu Prawdziwa Europa. Nawet gdyby oba ugrupowania znalazły się w parlamencie, to będą szły razem i będzie to silniejsze wsparcie dla PiS niż ruch Pawła Kukiza – ocenił zapowiedzi utworzenia Ruchu Prawdziwa Europa, powiązanego ze środowiskiem o. Tadeusza Rydzyka, prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Henryk Domański PiS Prawo i Sprawiedliwość Tadeusz Rydzyk polityka

Prof. Henryk Domański: Nowoczesna musiała się rozpaść

– Nowoczesna musiała się rozpaść, m.in. z powodu słabości liderek partii – ocenił prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk. – Feminizacja przywództwa zadziała na niekorzyść ugrupowania – dodał. Skomentował w ten sposób kryzys w ugrupowaniu, któremu przewodniczy Katarzyna Lubnauer.Do sprawy odniósł sie również Piotr Gabryel z tygodnika "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Henryk Domański Nowoczesna polityka Platforma Obywatelska koalicja obywatelska

Afera wokół Komisji Nadzoru Finansowego. Komentarze

- Państwo w takich przypadkach może działać tylko ex post. Ono nie jest w stanie przewidzieć tego, jak się zachowa któryś z urzędników sprawujących najwyższe urzędy - powiedział w Polskim Radiu 24 socjolog prof. Henryk Domański (PAN), odnosząc się do tzw. afery KNF. Gościem PR24 byli też Karol Gac, publicysta portalu DoRzeczy.pl, prof. Łukasz Młyńczyk (Uniwersytet Zielonogórski) i Grzegorz Osiecki (Dziennik Gazeta Prawna).
Zobacz więcej na temat:  KNF komisja nadzoru finansowego Henryk Domański POLSKA