Polskie Radio
Section05
Henryk Domański

Konwencja PiS w Katowicach. Audycja specjalna w Programie 1

W katowickim "Spodku" w niedzielę (1.10) odbędzie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Weźmie w niej udział wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zapraszamy do Programu 1 Polskiego Radia od godz. 12.00 na audycję specjalną z udziałem prof. Henryka Domańskiego (Polska Akademia Nauk) i dr. Tomasza Żukowskiego (Uniwersytet Warszawski). Gospodarzem audycji będzie Henryk Szrubarz.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość konwencja PiS w Katowicach wybory w Polsce zjednoczona prawica Henryk Szrubarz Henryk Domański Tomasz Żukowski

Giertych startuje do Sejmu. Prof. Domański: to żadna konkurencja dla Jarosława Kaczyńskiego

– Donald Tusk widocznie zrozumiał, że powinien go dowartościować. Najprawdopodobniej wie, że jego szanse na wejście do Sejmu są nikłe. Roman Giertych to żadna konkurencja dla Jarosława Kaczyńskiego – podkreślił w Programie 3 Polskiego Radia socjolog prof. Henryk Domański. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Henryk Domański polityka wybory w Polsce wybory parlamentarne Roman Giertych Jarosław Kaczyński Donald Tusk

PiS z samodzielną większością w nowym Sejmie? Prof. Domański: to możliwy efekt kiepskiej kampanii Tuska

Socjolog prof. Henryk Domański zgodził się z oceną, że ostatnie sondaże mogą wskazywać, że Prawo i Sprawiedliwość w kolejnym Sejmie będzie mogło stworzyć samodzielne rządy. Wskazał jednak, że kluczowy jest tu warunek dotyczący tego, kto dostanie się ostatecznie do parlamentu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sondaże Henryk Domański Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska PSL Konfederacja

Pakt migracyjny. Prof. Domański: mamy do czynienia z brakiem racjonalności

- Przyjmowanie migrantów z Afryki i Azji nie rozwiązuje problemu. Rozwiązanie problemu polegałoby na tym, żeby poprawić ich warunki życia tam, ponieważ oni i tak stale będą tutaj migrować i będziemy wystawieni na różne konflikty i problemy, więc mamy tutaj do czynienia z brakiem racjonalności - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Henryk Domański, który komentował przyjęcie paktu migracyjnego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Henryk Domański Jerzy Jachowicz migracja imigranci w Europie imigracja uchodźcy polityka

Komisja ds. badania wpływów rosyjskich. Prof. Domański: może całkowicie wykluczyć pewne osoby z polityki

- Zeznawanie przed komisją ds. wpływów rosyjskich może w przypadku niektórych polityków skutkować osłabieniem szans na kontynuowanie ich kariery politycznej, a może ich nawet wykluczyć całkowicie z polityki - podkreślił w Programie 3 Polskiego Radia socjolog prof. Henryk Domański. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka służby i bezpieczeństwo Henryk Domański Dariusz Wieczorkowski

"Brytyjczycy tego chcą". Prof. Henryk Domański o koronacji Karola III

W sobotę 6 maja w opactwie westminsterskim koronowany został król Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Karol III. Ze względu na długie życie swojej matki, królowej Elżbiety II oraz jej wczesne objęcie władzy, była to pierwsza w kraju koronacja od blisko 70 lat. W Polskim Radiu 24 wydarzenie komentował prof. Henryk Domański, socjolog z PAN.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz Henryk Domański prof. Mieczysław Ryba Wielka Brytania Karol III koronacja

"Wysłano sygnały, że niepodległość Polski nie jest niczym wiecznym". Prof. Domański o przemówieniu prezydenta

- Chodziło o to, by wysyłać sygnały, iż niepodległość w przypadku Polski nie jest niczym wiecznym - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Henryk Domański. Socjolog z PAN odniósł się do wygłoszonego w południe przemówienia prezydenta RP Andrzeja Dudy z okazji święta Konstytucji 3 Maja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Henryk Domański konstytucja 3 maja prezydent 3 Maja polityka Andrzej Duda

Prof. Henryk Domański: PiS sprawdził się jako partia, która dotrzymuje obietnic

- Być może młodzi wolą Zjednoczoną Prawicę ze względu na obietnicę kredytów mieszkaniowych, która akurat do nich dociera. PiS jest tutaj najbardziej wiarygodny i on się sprawdził, jako partia, która dotrzymuje obietnic - mówił prof. Henryk Domański w audycji "W samo południe" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Henryk Domański sondaże sondaż socjologia społeczeństwo Donald Tusk Platforma Obywatelska węgiel mieszkanie dla młodych Jerzy Jachowicz

Nakaz aresztowania Putina. Prof. Domański: w Rosji zastanawiają się nad jego zastąpieniem

- W Rosji elita władzy zastanawia się, że to jest dodatkowy argument lub przesłanka do zastanowienia się, czy aby Putina nie zastąpić. Bo to jest problem - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, komentując decyzję Międzynarodowego Trybunału Karnego o wydaniu nakazu aresztowania m.in. dla Władimira Putina.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz Henryk Domański Rosja Władimir Putin wojna 2023 wojna na Ukrainie Ukraina serwis wschodni Międzynarodowy Trybunał Karny zbrodnie wojenne

"Powrót do przeszłości zawsze jest czymś przyjemnym". Henryk Domański o orszakach Trzech Króli

- To się bardzo rozprzestrzenia jako coś takiego, co zadziałało nagle. Jest to bardzo pozytywne, zresztą powrót do przeszłości zawsze jest czymś przyjemny - o marszach organizowanych w święto Trzech Króli mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog PAN.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA religia Trzech Króli społeczeństwo Henryk Domański Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz

"Narażone są na nią instytucje o słabszej kontroli". Prof. Domański o aferze korupcyjnej w KE

- Nasuwają się podejrzenia, że mamy do czynieniea z wykorzystaniem swojego stanowiska dla osobistych korzyści. Problem polega na tym, czy jest to odzwierciedlenie jakiegoś szerszego zjawiska w UE, co jest bardzo możliwe - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog (Polska Akademia Nauk).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jerzy Jachowicz Unia Europejska korupcja Henryk Domański

"Są teatralne, jakby odczytywane". Prof. Domański o wystąpieniach Tuska

- Gdyby porównać wystąpienia Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego, to wystąpienia lidera PO są takie teatralne, nieautentyczne - tak jakby odczytywane [...]. Prezes PiS z kolei jest autentyczny, mówi na luzie - ocenił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański socjolog PAN. W audycji odniósł się też do "strategii Donalda Tuska".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel Henryk Domański POLSKA polityka Platforma Obywatelska Donald Tusk

Molestowanie w lubuskim WORD. Prof. Domański: PO powinna przyznać się do błędu

- Platforma Obywatelska, w gruncie rzeczy, na początku dużo robiła, by sprawę zagmatwać i by dalej uchodziła za partię najbardziej demokratyczną - powiedział w Polskim Radiu prof. Henryk Domański, socjolog z PAN, pytany o reakcję polityków opozycji na aferę w lubuskim WORD. Jego zdaniem PO PO powinna uznać swój błąd, jednak "tego nie zrobiła i to oddziałuje negatywnie na PO".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Dorota Kania Henryk Domański regiony lubuskie molestowanie seksualne