X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Polacy lubią swoją pracę?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 13:00
Bezrobocie mamy nieduże – 6,7 procent. O pracę i jej zmianę łatwo, a jednak tylko 37 procent Polaków jest szczęśliwych w swojej.
Audio
  • Czy Polacy lubią swoją pracę? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Antonio Guillem

shutterstock_1056268304 praca 1200.jpg
Czy Polacy lubią swoją pracę?

Niedobra to wiadomość. Badania wskazują, że zadowolenie z pracy opłaca się wszystkim. Zadowoleni z niej żyją dłużej i zarabiają więcej.

– Według badań pracownicy z Polski są najmniej lojalni wśród narodów Europy. Właściwie chodzi o ukryty brak lojalności. Jeśli zostaniemy zapytani, czy zmieniłbyśmy pracę, w której mielibyśmy szansę na większe zarobki, to w 89 procentach odpowiadamy twierdząco. Czujemy się emocjonalnie związani z danym miejscem pracy, ale jeśli pojawia się lepsza oferta, to w większości przypadków zawsze ją rozważymy – tłumaczy dr Barbara Zych, prezes Employer Branding Institute.

– Pracodawca wcale nie musi przenosić gór, żeby stworzyć nieco lepsze środowisko pracy dla swoich ludzi. To są czasem proste rzeczy związane z organizacją czy komunikacją. Nie chodzi o to, żeby nagle dać swoim pracownikom 100 procent podwyżki. Warto też podkreślić, że Polacy mają tendencję, aby nie ukrywać, że coś im się nie podoba. Chętnie mówimy o tym, do czego mamy zastrzeżenia – mówi Krzysztof Kosy, psycholog biznesu.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się również nasi słuchacze. 

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: dr Barbara Zych (prezes Employer Branding Institute), Jeremi Mordasewicz (doradca zarządu Konfederacji Lewiatan), Krzysztof Kosy (psycholog biznesu), Małgorzata Górecka (dyrektor szkoły podstawowej nr 36 w Łodzi), dr Mirosław Pęczak (kulturoznawca, Uniwersytet Warszawski), Rajmund Nierychło (Stowarzyszenie Międzynarodowych Przewoźników Transportu Samochodowego)
Data emisji: 4.04.2018
Godzina emisji: 12.07

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy na święta wielkanocne zaszaleję z zakupami?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2018 13:00
Wielkanoc tuż, tuż. Czekają nas zatem poważne zakupy. A tu niemiła niespodzianka – za produkty, które znajdą się w tegorocznym koszyku z zakupami świątecznymi, zapłacimy więcej niż w zeszłym roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolny od pracy Wielki Piątek?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 13:15
Mamy w Polsce 13 dni wolnych od pracy. Wśród tych dni, co ciekawe, nie ma Wigilii Bożego Narodzenia i nie ma Wielkiego Piątku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy kupuję za dużo jedzenia, które się marnuje?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2018 08:50
Wielu wolontariuszy w całej Polsce będzie zbierać produkty żywnościowe, które zostały w domu po świętach. Jedzenie trafi do bezdomnych.
rozwiń zwiń