Droga do zrozumienia samego siebie

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2020 20:46
– Nie zmieniaj się, nie zamykaj serca, tylko dlatego, że ktoś Cię skrzywdził, ale wyciągaj z tego lekcję, bądź uważny i ostrożny – radzi Grażyna Dobroń. 
 Pędząc do celu gadamy głośno, a to co wartościowe jest w oddali  mówi autorka audycji
– Pędząc do celu gadamy głośno, a to co wartościowe jest w oddali – mówi autorka audycjiFoto: Shutterstock/Egor Fomin

shutterstock nowy początek roślina 1200.jpg
Cieszmy się życiem tu i teraz. "To jest nasza specjalna okazja"

– Suma tego, co zdarzyło się kiedyś i wrodzonych cech tworzą wewnętrzne dziecko. To nasze pierwotne i podstawowe poczucie istnienia, aby zmienić poczucie własnej wartości, trzeba przebyć długą drogę. Nie da się tego zrobić szybko, na wakacjach, ale  tu można zacząć tę pracę – przekonuje autorka "Instrukcji obsługi człowieka". Takiej uważności i nowemu spojrzeniu na swoje życie sprzyjają dobre wakacyjne doświadczenia i spotkania z ludźmi. 

Posłuchaj
05:13 _PR3_AAC 2020_08_24-11-29-56 instrukcja.mp3 Jak zrozumieć uczucia i sprawić by były naszym sprzymierzeńcem? (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka) 
 

wewnętrzna przemiana rozwój 1200.jpg
Zestaw kluczy do własnej przemiany

Nasze poczucie własnej wartości bazuje na doświadczeniach z dzieciństwa i genetyce. – Każdy z nas jest inny, ale dorośli mają do odrobienia "domówkę" ze znajomości siebie, własnych reakcji i emocji. Rodzimy się z indywidualną  reakcją na lęk i nieśmiałością (…), ale wszystko można poprawić – przypomina Grażyna Dobroń. 

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń 
Data emisji: 24.08.2020
Godzina emisji: 11.29

gs

Czytaj także

Udane wakacje bez wyjazdów? To możliwe!

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 11:40
– Ci, którzy mieszkają blisko lasu, w ogóle nie biorą urlopu, żeby nadgonić finanse, a jedynie od piątkowego popołudnia do niedzieli spacerują , szukają grzybów, zbierają jagody, jeżdżą na rowerze, no i tyle – stwierdza Grażyna Dobroń, obserwując, jak toczy się życie w jej karkonoskiej miejscowości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sposób na wirusa według Stephena Harroda Buhnera

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 11:40
– "Wirus jest jak kameleon" – pisze Stephen Harrod Buhner w książce "Zastosowanie terapii roślinnej w leczeniu koronawirusa SARS-CoV-2" – mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Codziennie czyńmy małe dobro

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2020 11:40
– Kiedy boli dusza, wakacje w SPA nie pomogą – mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń