Bruce Springsteen: The Animals byli dla mnie rewelacją

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 13:56
- To nie tylko jeden ze świetnych zespołów z lat 60. Płyty The Animals były jednymi z pierwszych, które słyszałem z pełną świadomością klasową swojego pochodzenia. "We've Gotta Get Out Of This Place" miało świetną linię basu, jak zegar odmierzającą czas - wspomina Springsteen.
Audio
  • Bruce Springsteen: The Animals byli dla mnie rewelacją (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Bruce Springsteen
Bruce SpringsteenFoto: mat.prasowe/Sony Music

Piosenka "I'm  On Fire"  -  piąty singiel z albumu "Born In the U.S.A.", doczekała się prawie 50 coverów w tym najsłynniejszego w wykonaniu Johnny'ego Casha. Wzmianka o utworze znalazła się nawet w  powieści "50 twarzach Greya".

Bruce Springsteen to kolejny bohater wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" . Do tej pory dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich gwiazd, jak Led Zeppelin , Pink Floyd , The Doors , Sting , Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix , R.E.M. , Elvis Presley, Prince, Michael Jackson , Nirvana , Foo Fighters , a także Franka Zappy, Kate Bush czy Pearl Jam .

Na muzyczny cykl Piotra Metza zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 7.40.

(gs)

Czytaj także

Bruce Springsteen: to dzięki Elvisowi sięgnąłem po gitarę

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2014 15:08
Piosenka "Thunder Road" otwiera przełomowy dla Bruce'a Springsteena album "Born To Run". Boss zaśpiewał ją na żywo prawie tysiąc razy, a swoje wersje tego utworu nagrali m.in. Melissa Etheridge, Tori Amos, Badly Drawn Boy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bruce Springsteen i tradycyjne brzmienie rock'n'rollowej gitary

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2014 14:55
- Przełom lat. 60. i 70 był bardzo dziwnym okresem w muzyce. Nie byłem specjalnie na czasie z tym, co się działo. To w pewien sposób ukształtowało "Thunder Road" i "Born to Run", czyli produkcyjny ukłon w stronę Phila Spectora, tradycyjnego brzmienia rock'n'rollowej gitary Duane Eddy'ego czy akordów Petera Townshenda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O czym tak naprawdę jest piosenka "Born in the U.S.A."?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 14:33
- Uważana powszechnie za patriotyczny hymn piosenka "Born in the U.S.A." opowiada w rzeczywistości o wpływie wojny w Wietnamie na amerykańskie społeczeństwo - opowiadał Piotr Metz w kolejnym odcinku cyklu, którego bohaterem jest Bruce Springsteen.
rozwiń zwiń