Być jak MacGyver. Co warto zawsze mieć przy sobie?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 14:06
– Wiele rzeczy, które pokazywał MacGyver, uratowały ludziom życie – stwierdził w radiowej Trójce Dawid Muszyński, fan serialu.
Audio
  • Być jak MacGyver. Co warto zawsze mieć przy sobie? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Jak się przygotować na nieprzewidziane sytuacje?
Jak się przygotować na nieprzewidziane sytuacje?Foto: Africa Studio/shutterstock.com/cc

"MacGyver" to amerykański serial telewizyjny, którego główny bohater, Angus MacGyver, uzdolniony były agent służb specjalnych, miał rozległą interdyscyplinarną wiedzę oraz umiejętność niestandardowego wykorzystania przedmiotów codziennego użytku i budowania różnych urządzeń "z niczego".

Pan Grzegorz, gdy pakuje się na wakacje, nawet te, które spędzi w pięciogwiazdkowym hotelu, zabiera ze sobą: opaski zaciskowe, folię stretch, scyzoryk, lampeczki, kable, "ogólnie wszystko, co może się przydać".  Trytytka uratowała nas na Zanzibarze  wspominał i wyjaśnił, co dokładnie stało się podczas wyprawy na egzotyczną wyspę.

 Ludzi przygotowanych nic nie spotyka, ale zabierajmy tylko niezbędne rzeczy, z których umiemy korzystać  podkreślił instruktor survivalu Łukasz Kotlarek. Paweł Wołowik, sprzedawca w sklepie z narzędziami, poradził, jakie przedmioty zawsze warto mieć ze sobą.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Dawid Muszyński opowiedział o najciekawszych rzeczach, które zrobił MacGyver. Przypomniał też historię rodziny, która przeżyła dzięki temu, że przypomniała sobie, jak w ich sytuacji zachował się Angus.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Autor materiału: Izabela Woźniak
Data emisji: 11.12.2017
Godziny emisji: 6.23

kk/iwo

Czytaj także

Jakie jest najnowsze narzędzie do nauki? Gry komputerowe!

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 11:59
Jeśli chodzi o obroty finansowe, przemysł gier prześcignął przemysł filmowy. Na świecie jest 2,5 miliarda graczy i ich liczba stale rośnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żółty, jesienny lub… grafenowy? Sztuczny liść z Wrocławia

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 15:00
Wrocławscy naukowcy pracują nad nowatorską metodą produkcji tlenu z dwutlenku węgla za pomocą zbudowanego z grafenu sztucznego liścia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy pierścionek "po babci" może mieć sporą wartość finansową?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 13:33
– Biżuteria ma większą wartość niż kiedyś, jak ją kupowaliśmy. Jest to długofalowa lokata kapitału – mówi w Trójce Beata Paluch z galerii Desa.
rozwiń zwiń