X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Być jak MacGyver. Co warto zawsze mieć przy sobie?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 14:06
– Wiele rzeczy, które pokazywał MacGyver, uratowały ludziom życie – stwierdził w radiowej Trójce Dawid Muszyński, fan serialu.
Audio
  • Być jak MacGyver. Co warto zawsze mieć przy sobie? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Jak się przygotować na nieprzewidziane sytuacje?
Jak się przygotować na nieprzewidziane sytuacje?Foto: Africa Studio/shutterstock.com/cc

"MacGyver" to amerykański serial telewizyjny, którego główny bohater, Angus MacGyver, uzdolniony były agent służb specjalnych, miał rozległą interdyscyplinarną wiedzę oraz umiejętność niestandardowego wykorzystania przedmiotów codziennego użytku i budowania różnych urządzeń "z niczego".

Pan Grzegorz, gdy pakuje się na wakacje, nawet te, które spędzi w pięciogwiazdkowym hotelu, zabiera ze sobą: opaski zaciskowe, folię stretch, scyzoryk, lampeczki, kable, "ogólnie wszystko, co może się przydać".  Trytytka uratowała nas na Zanzibarze  wspominał i wyjaśnił, co dokładnie stało się podczas wyprawy na egzotyczną wyspę.

 Ludzi przygotowanych nic nie spotyka, ale zabierajmy tylko niezbędne rzeczy, z których umiemy korzystać  podkreślił instruktor survivalu Łukasz Kotlarek. Paweł Wołowik, sprzedawca w sklepie z narzędziami, poradził, jakie przedmioty zawsze warto mieć ze sobą.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Dawid Muszyński opowiedział o najciekawszych rzeczach, które zrobił MacGyver. Przypomniał też historię rodziny, która przeżyła dzięki temu, że przypomniała sobie, jak w ich sytuacji zachował się Angus.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Autor materiału: Izabela Woźniak
Data emisji: 11.12.2017
Godziny emisji: 6.23

kk/iwo

Czytaj także

Jakie jest najnowsze narzędzie do nauki? Gry komputerowe!

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 11:59
Jeśli chodzi o obroty finansowe, przemysł gier prześcignął przemysł filmowy. Na świecie jest 2,5 miliarda graczy i ich liczba stale rośnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żółty, jesienny lub… grafenowy? Sztuczny liść z Wrocławia

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 15:00
Wrocławscy naukowcy pracują nad nowatorską metodą produkcji tlenu z dwutlenku węgla za pomocą zbudowanego z grafenu sztucznego liścia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy pierścionek "po babci" może mieć sporą wartość finansową?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 13:33
– Biżuteria ma większą wartość niż kiedyś, jak ją kupowaliśmy. Jest to długofalowa lokata kapitału – mówi w Trójce Beata Paluch z galerii Desa.
rozwiń zwiń