Polskie Radio
Section05
Izabela Woźniak

4 czerwca 1989 roku – czym wtedy żyli Polacy?

Niedziela 4 czerwca 1989 roku – tego dnia w samo południe odbyły się pierwsze częściowo wolne wybory w Polsce. Co oprócz tego działo się w naszym kraju 31 lat temu? Jakie firmy grano w kinach, jakiej muzyki się słuchało? Jakie ubrania były w modzie? W podróż do przeszłości zabrała nas nasza reporterka Izabela Woźniak.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Izabela Woźniak Marcin Łukawski wybory w Polsce transformacja ustrojowa Solidarność Piotr Stelmach

Turystów przybywa… a miejscowi boją się wyjść z domu

Sektor usług turystycznych w Polsce ożył. Odkąd rząd w ramach II etapu odmrażania gospodarki, zezwolił na wznowienie działalności hoteli, pensjonatów i schronisk, zwiedzających jest z dnia na dzień coraz więcej. Turystyka krajowa, z powodu braku możliwości spędzenia wakacji za granicą, paradoksalnie może skorzystać na pandemii. Jest jednak druga strona medalu.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Piotr Łodej turystyka Izabela Woźniak Koronawirus w Polsce szczyrk Międzyzdroje

Polski Top Wszech Czasów. Jak to wszystko się zaczęło i co czeka nas w tym roku?

– Kiedyś w Trójce wszystkie pomysły rodziły się na korytarzu. Tam z Piotrem Stelmachem dyskutowaliśmy, czy w majowe święta nie zaproponować Słuchaczom polskiego zestawienia wszech czasów – wspomina Piotr Baron. Od tej dyskusji mija dziś już 13 lat, a na antenie Trójki można słuchać wyjątkowego, bo dwudniowego Polskiego Topu Wszech Czasów.
Zobacz więcej na temat:  Trójka muzyka hp Piotr Łodej Izabela Woźniak Top Wszech Czasów