X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dave Grohl o odkrywaniu kultowych nagrań

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2013 16:30
- Nie wiem czy jestem w stanie wysłuchać tyle razy "The Sign" Ace of Base, co "Kashmiru" Led Zeppelin z co najmniej paru powodów. Odkrywam coś nowego w nagraniach zrobionych organicznie za każdym kolejnym przesłuchaniem - opowiada gitarzysta Foo Fighters, Dave Grohl.
Audio
  • Piotr Metz o piosence "The Pretender" Foo Fighters (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Dave Grohl o tym co męczy jego uszy (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Dave Grohl o odkrywaniu kultowych nagrań (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Dave Grohl
Dave GrohlFoto: Fot.: Wikimmedia Commons, lic. CC, Lindsay

Piosenka "Skin and bones" początkowo tylko strona B singla i część epki zespołu Foo Fighters w 2006 roku została tytułowym utworem akustycznego koncertowego albumu i DVD grupy. Autorem całości muzyki i tekstu jest Dave Grohl.

- Kiedy słuchasz czegoś, co jest super precyzyjne, wyczyszczone i perfekcyjne, to cię to męczy. Męczy to moje uszy i nie wiem, co to jest - opowiada gitarzysta Foo Fighters, Dave Grohl.

Nakręcony w Londynie w treningowej kabinie pilotów wideoklip do piosenki "Learn to fly" zdobył w 2001 r. nagrodę Grammy. Piosenka to pierwszy singel pochodzący z ich trzeciego albumu, "There Is Nothing Left to Lose".

Piosenka "The Pretender” to pierwszy singiel z albumu "Echoes, Silence, Patience & Grace". - Według Dave’a Grohla utwór zainspirowany jest w równym stopniu klasyką Chucka Berry’ego, co jedną z piosenek z "Ulicy Sezamkowej” - mówił w Trójce Piotr Metz.

Tradycyjnie w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" (w godz. 6.00 - 9.00) pojawia się muzyczny kącik Piotra Metza , w którym prezentuje on dorobek największych gwiazd muzyki. Po artystach takich, jak Led Zeppelin, Pink Floyd , The Doors, Sting , Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix , R.E.M. ,Elvis Presley, Prince, Michael Jackson , Nirvana przyszła pora na zespół Foo Fighters .

gs

Zobacz więcej na temat: foo fighters

Czytaj także

Dave Grohl z Foo Fighters: szkoła ma cię nauczyć, jak uczyć się nowych rzeczy

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2013 09:00
– Jeśli twój rodzic zrozumie to, a moja mama z pewnością to zrobiła, to nie spodziewa się, że będziesz prezydentem Stanów Zjednoczonych – mówił Dave Grohl o swojej edukacji.
rozwiń zwiń