Syn Franka Zappy o nietypowym wychowaniu

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2013 16:47
- Kiedy odwiedzałem domy przyjaciół, zauważałem, że nie mieli prawa swobodnie się wypowiadać, mówić, co ich gnębi, nawet jeżeli ich rodzice zajmowali się muzyką - wspominał Dweezil Zappa.
Audio
  • Przemysł pomysłów Franka Zappy (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Syn Franka Zappy o nietypowym wychowaniu (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Frank Zappa podczas występu w Ekeberghallen w Oslo, 16 stycznia 1977 roku
Frank Zappa podczas występu w Ekeberghallen w Oslo, 16 stycznia 1977 rokuFoto: Helge Øverås/Wikipedia/CC

Piosenka "Dancin' Fool" pojawiła się na albumie "Sheik Yerbouti", który został wydany w 1979 roku.

Nagranie "Don't Eat The Yellow Snow", w którym artysta widzi siebie jako Eskimosa, otwiera wydany w 1974 roku album zatytułowany "Apostrophe". Ten utwór to kwintesencja twórczości Franka Zappy - łączącej kompozycyjny geniusz i doskonały warsztat z ocierającą się o absurd satyrą.

- Zasadniczo pracuję w przemyśle pomysłów: muzycznych, słownych, innych. Jeśli trafiasz na system polityczny, który chce pozbawić pracy ludzi mających pomysły, to masz się czym martwić - mówił Frank Zappa.

To kolejny bohater muzycznego kąciku Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" (w godz. 6.00 - 9.00). Do tej pory w audycji dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich gwiazd, jak Led Zeppelin, Pink Floyd , The Doors, Sting , Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix , R.E.M. , Elvis Presley, Prince, Michael Jackson , Nirvana , a ostatnio grupy Foo Fighters .

(mk)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Frank Zappa

Czytaj także

Frank Zappa: całkowita wolność wyrażania siebie

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 09:00
- Sam płacę muzykom, reżyserowi dźwięku, zapewniam studio, nawet kupuję taśmę. Jednym słowem finansuję całą płytę. Dzięki temu nikt mi nie mówi, że tekst nie jest dobry, że muzyka nie jest fajna, że coś jest zbyt dziwne - opowiadał Frank Zappa. W tym roku mija 20. rocznica śmierci genialnego artysty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sacrum Profanum - muzyka genialnego błazna

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 15:59
Gościem piątkowego Poranka Dwójki będzie Filip Berkowicz, dyrektor Festiwalu Sacrum Profanum, którego 11. odsłona zabrzmi muzyką stworzoną przez największych artystów naszych czasów.
rozwiń zwiń