X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Syn Franka Zappy o nietypowym wychowaniu

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2013 16:47
- Kiedy odwiedzałem domy przyjaciół, zauważałem, że nie mieli prawa swobodnie się wypowiadać, mówić, co ich gnębi, nawet jeżeli ich rodzice zajmowali się muzyką - wspominał Dweezil Zappa.
Audio
  • Przemysł pomysłów Franka Zappy (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Syn Franka Zappy o nietypowym wychowaniu (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Frank Zappa podczas występu w Ekeberghallen w Oslo, 16 stycznia 1977 roku
Frank Zappa podczas występu w Ekeberghallen w Oslo, 16 stycznia 1977 rokuFoto: Helge Øverås/Wikipedia/CC

Piosenka "Dancin' Fool" pojawiła się na albumie "Sheik Yerbouti", który został wydany w 1979 roku.

Nagranie "Don't Eat The Yellow Snow", w którym artysta widzi siebie jako Eskimosa, otwiera wydany w 1974 roku album zatytułowany "Apostrophe". Ten utwór to kwintesencja twórczości Franka Zappy - łączącej kompozycyjny geniusz i doskonały warsztat z ocierającą się o absurd satyrą.

- Zasadniczo pracuję w przemyśle pomysłów: muzycznych, słownych, innych. Jeśli trafiasz na system polityczny, który chce pozbawić pracy ludzi mających pomysły, to masz się czym martwić - mówił Frank Zappa.

To kolejny bohater muzycznego kąciku Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" (w godz. 6.00 - 9.00). Do tej pory w audycji dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich gwiazd, jak Led Zeppelin, Pink Floyd , The Doors, Sting , Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix , R.E.M. , Elvis Presley, Prince, Michael Jackson , Nirvana , a ostatnio grupy Foo Fighters .

(mk)

Zobacz więcej na temat: Frank Zappa MUZYKA

Czytaj także

Frank Zappa: całkowita wolność wyrażania siebie

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 09:00
- Sam płacę muzykom, reżyserowi dźwięku, zapewniam studio, nawet kupuję taśmę. Jednym słowem finansuję całą płytę. Dzięki temu nikt mi nie mówi, że tekst nie jest dobry, że muzyka nie jest fajna, że coś jest zbyt dziwne - opowiadał Frank Zappa. W tym roku mija 20. rocznica śmierci genialnego artysty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sacrum Profanum - muzyka genialnego błazna

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 15:59
Gościem piątkowego Poranka Dwójki będzie Filip Berkowicz, dyrektor Festiwalu Sacrum Profanum, którego 11. odsłona zabrzmi muzyką stworzoną przez największych artystów naszych czasów.
rozwiń zwiń