X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dobro

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2019 22:00
Spotykamy się tydzień po tym, jak dotarła do nas wiadomość o zamachu na prezydenta Gdańska. Minęło siedem dni, sensu których nadal nie potrafimy zrozumieć. 
Audio
  • Poszukiwanie dobra (Magazyn bardzo kulturalny/Trójka)
Największe serce świata dla Pawła Adamowicza na pl. Solidarności w Gdańsku, 17 stycznia 2019 r.
"Największe serce świata" dla Pawła Adamowicza na pl. Solidarności w Gdańsku, 17 stycznia 2019 r.Foto: Tomasz Waszczuk/PAP

To nieprawdopodobne – powtarzamy. Nieprawdopodobna wydaje się też reakcja na to, co stało się 13 stycznia 2019 roku późnym wieczorem. Nieprawdopodobna mobilizacja w imię Dobra. Słownik okazał się zbyt bezbronny lub zbyt ubogi. Spotykamy się po raz pierwszy po tym, jak dotarła do nas wiadomość, że organizm prezydenta nie był w stanie znieść szoku. Za nami dni żałoby i trzeba spróbować wrócić do tego, co nazywamy normalnym życiem. W tych dniach odwołano zaplanowane wydarzenia kulturalne. Wśród nich znalazły się Dwubiegunowe Międzynarodowe Spotkania Performerów w PGS w Sopocie. Dyrektor Zbigniew Buski  podtrzymał jednak zaproszenie nas do galerii, za co dziękujemy. Dał on bowiem kolejny dowód na to, że jesteśmy dla jej działalności ważni, niezależnie od okoliczności. Prosimy więc o przedstawienie planów na nowy rok i o próbę określenia, na jakim etapie obecnie PGS znajduje się. Jedno też ze spotkań z performerami odbędzie się w niedzielę o 17.00. Mamy więc szansę obejrzeć przykład sztuki akcji z Kanady.

Wydanie wszak rozpoczynamy tradycyjnie tzw. innym tematem, czyli tym razem zapowiedzią najbliższego wydania TPK, którego gościem będzie Robert Talarczyk – dyrektor Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Najnowsza premiera tego teatru to "Wiele demonów" w reżyserii Jacka Głomba, jego kolejna teatralna próba zmierzenia się z prozą Jerzego Pilcha.

W części trzeciej tego wydania MBK dzięki uprzejmości Zbigniewa Buskiego wspólnie podejmujemy naszych przyjaciół z Gdańska, z którymi my próbujemy (słowo "próba" okazało się w efekcie kluczowe) przyjrzeć się temu, co w życiu kulturalnym Gdańsk zawdzięcza jego prezydentowi. Nasze zaproszenie przyjęli: Anna Czekanowicz – dyrektor Biura Prezydenta ds. Kultury w Urzędzie Miejskim w Gdańsku w latach 2008-2016, a później doradczyni Prezydenta, Romuald Wicza-Pokojski – dyrektor Teatru Miejskiego Miniatura oraz Opery Bałtyckiej i Janusz Pawłowski. Wielokrotnie deklarowaliśmy przywiązanie do Gdańska. I to nie zmieniło się przed tygodniem, choć nasze wizyty w tym mieście nie będą już miały beztroskiego charakteru.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny 
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 20.01.2018 
Godzina emisji: 21.08

Czytaj także

"Kandyd", czyli "Uprawa ogródka"

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2018 22:20
Voltaire (Francois Marie Arouet) napisał powiastkę filozoficzną pod tytułem "Kandyd, czyli optymizm" w 1759 roku. Uznana za jego najwybitniejsze dzieło, inspirowała twórców przez ponad dwa wieki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy rok w teatrach

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 02:00
Nowy rok w polskich teatrach rozpoczynał Teatr Narodowy w Warszawie (patrz: wydanie specjalne MBK z 6.01.2019), ale staramy się nie ograniczać do teatrów stołecznych.
rozwiń zwiń