Żeby nie zranić bohatera. "Wszystko dla mojej matki" M. Imielskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2019 17:00
– Zawsze robiłam kino, które dotyczy trudnych tematów, ingerujących w intymność moich bohaterów – mówiła Małgorzata Imielska, twórczyni filmu "Wszystko dla mojej matki", który będzie miał swoją premierę 3 stycznia.
Audio
  • Debiut fabularny Małgorzaty Imielskiej (Trójkowo, filmowo)
Kadr z filmu Wszystko dla mojej matki w reżyserii Małgorzaty Imielskiej
Kadr z filmu "Wszystko dla mojej matki" w reżyserii Małgorzaty ImielskiejFoto: mat. promocyjne

Olka (w tej roli Zofia Domalik) ma siedemnaście lat. Za ciągłe ucieczki z domu dziecka, sąd umieścił ją w zakładzie poprawczym. Pewnego dnia spotyka tam Andrzeja (Adam Cywka) i Irenę (Jowita Budnik). Gdy dowiaduje się, że mieszkają blisko jej dawnego domu rodzinnego, wymusza, by zabrali ją na wakacje. Dla niej to szansa, by wreszcie dowiedzieć się więcej o swojej matce. Nie wie jeszcze, jak ogromną cenę za to zapłaci...

– Miałam kontakt z dziewczynami z zakładów poprawczych, kiedy realizowałam swoje filmy dokumentalne i bardzo dobrze poznałam ich życie. Ale nie mogłam pokazać w nich wszystkiego, żeby nie zranić bohatera. Kiedy w filmie występują aktorzy, można powiedzieć wszystko. Zofia Domalik zagrała tę rolę jak z moich snów. Nie mogę powiedzieć, że jej postać jest wzięta żywcem z rzeczywistości, ale historii, jakich doświadczyła filmowa Ola, wysłuchałam w życiu bardzo dużo – opowiadała reżyserka.

W audycji ponadto:

  • spotkanie z aktorem Tomaszem Kotem  nowe role filmowe w polskich i zagranicznych produkcjach;
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: 
Ryszard Jaźwiński
Goście: Małgorzata Imielska (reżyserka filmowa), Aleksandra Różdżyńska (Doc Lab Poland), Tomasz Kot (aktor filmowy i teatralny)
Data emisji: 28.12.2019
Godzina emisji: 16.10

kr/mat. promocyjne/gs

Czytaj także

Piotr Witkowski: oddałem temu filmowi dużą część życia

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 17:12
15 listopada miała miejsce premiera filmu "Proceder". To historii rapera Chady. Odtwórca głównej roli, Piotr Witkowski, był gościem Ryszarda Jaźwińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Surowy realizm "Supernovej"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 16:00
– Kiedyś, w sylwestrową noc, miał miejsce bardzo tragiczny wypadek drogowy, który szczególnie przykuł moją uwagę. To żyło we mnie przez kilka tygodni. Był to bodziec do tego, żeby zacząć próbować oswajać się z myślą, że to dobry punkt wyjścia dla uniwersalnego, solidnego dramatu – wyznał Bartosz Kruhlik, twórca filmu "Supernova", który miał swoją premierę 22 listopada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wyglądała Warszawa w latach 50.? Historia "Pana. T"

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2019 17:13
– Film jest klimatyczny. Chociaż jest czarno-biały, to wewnątrz jest bardzo kolorowy – mówi Maria Sobocińska, która w filmie "Pan. T" zagrała partnerkę głównego bohatera. 
rozwiń zwiń