Ofiary reprywatyzacji walczą o swoje

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 19:00
– Ja miałam bardzo ładnie ułożone życie. Dostaliśmy to mieszkanie najpierw jako zastępcze, a potem na stałe. A później pojawiły się roszczenia – mówi jedna z bohaterek reportażu.
Audio
  • Ofiary reprywatyzacji walczą o swoje (Reportaż/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: OleksSH/Shutterstock

– Pootwierane drzwi, wszystko zdemolowane. Wilgoć i stęchlizna. Zaczęło się po przejęciu w prywatne ręce – wyliczają mieszkańcy kamienicy przy ulicy Karolkowej 9 w Warszawie. Niestety, mimo licznych interwencji mediów i samych mieszkańców, sytuacja tych ostatnich nie poprawia się. Nowy właściciel nieruchomości konsekwentnie dewastuje budynek. Po co? Aby pozbyć się lokatorów.

– Tak naprawdę ten budynek to obecnie kupa gruzu, rodem z 1945 roku. Tysiące kamienic dzieli ten los. Wyremontowane społecznie, w ciągu ostatniej dekady są doprowadzane do stanu niemal powojennego – opisuje sytuację jeden z mieszkańców. Mieszkający tam nie składają jednak broni. Własnymi siłami walczą z właścicielami o swoje domy, o swoją godność. 

Jakie są szanse lokatorów w starciu z nowymi właścicielami? Czy istnieje szansa na poprawę sytuacji? Zapraszamy do wysłuchania reportażu.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Przy Karolkowej"
Autorka reportażu: Urszula Żółtowska-Tomaszewska
Data emisji: 19.09.2017
Godzina emisji: 18.15

ml


Czytaj także

Miasto odkryte na nowo. "Za każdym detalem stoi tu historia"

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2017 20:00
Warto w życiu zwolnić i znaleźć czas na to, by poznawać historię miejsc, w których się mieszka. Bo miasto to nie tylko mury…
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadzieja na warszawskiej ulicy

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2017 19:00
Mieszkają na warszawskiej Pradze Północ. Każde z nich ma za sobą jakąś trudną historię. Przemoc w domu, alkohol. Często jedno i drugie.
rozwiń zwiń