X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ofiary reprywatyzacji walczą o swoje

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 19:00
– Ja miałam bardzo ładnie ułożone życie. Dostaliśmy to mieszkanie najpierw jako zastępcze, a potem na stałe. A później pojawiły się roszczenia – mówi jedna z bohaterek reportażu.
Audio
  • Ofiary reprywatyzacji walczą o swoje (Reportaż/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: OleksSH/Shutterstock

– Pootwierane drzwi, wszystko zdemolowane. Wilgoć i stęchlizna. Zaczęło się po przejęciu w prywatne ręce – wyliczają mieszkańcy kamienicy przy ulicy Karolkowej 9 w Warszawie. Niestety, mimo licznych interwencji mediów i samych mieszkańców, sytuacja tych ostatnich nie poprawia się. Nowy właściciel nieruchomości konsekwentnie dewastuje budynek. Po co? Aby pozbyć się lokatorów.

– Tak naprawdę ten budynek to obecnie kupa gruzu, rodem z 1945 roku. Tysiące kamienic dzieli ten los. Wyremontowane społecznie, w ciągu ostatniej dekady są doprowadzane do stanu niemal powojennego – opisuje sytuację jeden z mieszkańców. Mieszkający tam nie składają jednak broni. Własnymi siłami walczą z właścicielami o swoje domy, o swoją godność. 

Jakie są szanse lokatorów w starciu z nowymi właścicielami? Czy istnieje szansa na poprawę sytuacji? Zapraszamy do wysłuchania reportażu.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Przy Karolkowej"
Autorka reportażu: Urszula Żółtowska-Tomaszewska
Data emisji: 19.09.2017
Godzina emisji: 18.15

ml


Czytaj także

Miasto odkryte na nowo. "Za każdym detalem stoi tu historia"

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2017 20:00
Warto w życiu zwolnić i znaleźć czas na to, by poznawać historię miejsc, w których się mieszka. Bo miasto to nie tylko mury…
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadzieja na warszawskiej ulicy

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2017 19:00
Mieszkają na warszawskiej Pradze Północ. Każde z nich ma za sobą jakąś trudną historię. Przemoc w domu, alkohol. Często jedno i drugie.
rozwiń zwiń