Bez zawahania, gdy chodzi o życie

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 18:30
Opowieść głównego bohatera o nieprawdopodobnym wręcz ciągu powtarzających się zdarzeń. Dzień po dniu. Niemal identycznych. Czy z tym samym finałem? To podróż śladem ludzkich myśli, wartości i pragnień. Skłania do refleksji nie tylko nad sensem przypadku. Co trzeba zrobić, aby uratować komuś życie? Czasami naprawdę niewiele.
Audio
  • Bez zawahania, gdy chodzi o życie (Reportaż/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: spkphotostock/Shutterstock

Przekonał się o tym zielonogórzanin Paweł Siemaszko, który w dniu swoich 41. urodzin odwoził samochodem swojego syna Huberta do sali zabaw. Jego jazda skończyła się 100 metrów od celu. – To był grzech zaniechania. Mając świadomość tego, że trzeba podjąć się operacji nie zrobiłem tego – opowiada.  Nic nie pamięta, obudził się w szpitalu kilka dni później. – Nie zadawałem pytań "co ja tu robię?". Nie pamiętałem ani poprzedniego, ani wcześniejszych kilku dni – dodaje Paweł Siemaszko. Wtedy dowiedział się, że był już "po tamtej stronie", gdy jego serce stanęło, i że… życie zawdzięcza przypadkowej osobie.

Gromadzący się ludzie robili zdjęcia i stali bezczynnie, gdy przypadkowo przejeżdżający tamtędy Kajetan Żelech zatrzymał samochód i po prostu przystąpił do ratowania mężczyzny. Masaż serca i "wdechy życia" pozwoliły dotrwać do przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego, którego lekarz przejął prowadzenie akcji i po dalszych 20 minutach przywrócił funkcje życiowe pana Pawła. Jeszcze w szpitalu niedoszły nieboszczyk rozpoczął akcję poszukiwania osoby, od której dostał w dniu 41. urodzin prawdziwy dar życia. To mogło się przydarzyć każdemu z nas.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego reportażu.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Przybić piątkę"
Autor reportażu: Cezary Galek
Data emisji: 17.01.2018
Godzina emisji: 18.15

Czytaj także

Oto grupa wyjątkowych ratowników

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 18:30
Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego s12 to grupa ochotników i pasjonatów, którzy poświęcają swój wolny czas i energię, aby uczestniczyć w działaniach ratowniczych i poszukiwawczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powołany do pomagania zwierzętom

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 12:00
W Polsce i na świecie coraz więcej miast nie udostępnia gruntów cyrkom ze zwierzętami. Przygotowywany jest projekt ustawowego zakazu takiej tresury w Polsce.
rozwiń zwiń