X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bez zawahania, gdy chodzi o życie

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 18:30
Opowieść głównego bohatera o nieprawdopodobnym wręcz ciągu powtarzających się zdarzeń. Dzień po dniu. Niemal identycznych. Czy z tym samym finałem? To podróż śladem ludzkich myśli, wartości i pragnień. Skłania do refleksji nie tylko nad sensem przypadku. Co trzeba zrobić, aby uratować komuś życie? Czasami naprawdę niewiele.
Audio
  • Bez zawahania, gdy chodzi o życie (Reportaż/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: spkphotostock/Shutterstock

Przekonał się o tym zielonogórzanin Paweł Siemaszko, który w dniu swoich 41. urodzin odwoził samochodem swojego syna Huberta do sali zabaw. Jego jazda skończyła się 100 metrów od celu. – To był grzech zaniechania. Mając świadomość tego, że trzeba podjąć się operacji nie zrobiłem tego – opowiada.  Nic nie pamięta, obudził się w szpitalu kilka dni później. – Nie zadawałem pytań "co ja tu robię?". Nie pamiętałem ani poprzedniego, ani wcześniejszych kilku dni – dodaje Paweł Siemaszko. Wtedy dowiedział się, że był już "po tamtej stronie", gdy jego serce stanęło, i że… życie zawdzięcza przypadkowej osobie.

Gromadzący się ludzie robili zdjęcia i stali bezczynnie, gdy przypadkowo przejeżdżający tamtędy Kajetan Żelech zatrzymał samochód i po prostu przystąpił do ratowania mężczyzny. Masaż serca i "wdechy życia" pozwoliły dotrwać do przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego, którego lekarz przejął prowadzenie akcji i po dalszych 20 minutach przywrócił funkcje życiowe pana Pawła. Jeszcze w szpitalu niedoszły nieboszczyk rozpoczął akcję poszukiwania osoby, od której dostał w dniu 41. urodzin prawdziwy dar życia. To mogło się przydarzyć każdemu z nas.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego reportażu.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Przybić piątkę"
Autor reportażu: Cezary Galek
Data emisji: 17.01.2018
Godzina emisji: 18.15

Czytaj także

Oto grupa wyjątkowych ratowników

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 18:30
Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego s12 to grupa ochotników i pasjonatów, którzy poświęcają swój wolny czas i energię, aby uczestniczyć w działaniach ratowniczych i poszukiwawczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powołany do pomagania zwierzętom

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 12:00
W Polsce i na świecie coraz więcej miast nie udostępnia gruntów cyrkom ze zwierzętami. Przygotowywany jest projekt ustawowego zakazu takiej tresury w Polsce.
rozwiń zwiń