Polskie Radio
Section05
Antoni Rokicki

Wspólne odkrywanie ojcostwa. XIII Forum Tato.Net [POSŁUCHAJ]

– Chcę stać się lepszym ojcem. Nie jestem wystarczająco dobry... – mówi Wojciech, ojciec Liliany i Nikodema, jeden z uczestników XIII Międzynarodowego Forum Tato.Net. Kilkuset ojców z różnych stron Polski wzięło udział w całodniowych warsztatach w Łochowie w połowie listopada. Rozmawiali o problemach, z jakimi mierzą się współcześni ojcowie oraz ich rodziny.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Rokicki Trójka ojcostwo ojciec tata wychowanie dzieci dzieciństwo konferencja konferencje mazowieckie młodzież społeczeństwo warsztaty

"Spełnione marzenie" - reportaż Antoniego Rokickiego

Kiedy śpiewała podczas szkolnych akademii, ludzie przechodzący obok szkoły zatrzymywali się na ulicy i słuchali jej zjawiskowego głosu. Kasia Dereń od dwudziestu lat idzie krętą, muzyczną drogą. Myśl o tym, by wydać debiutancką płytę, pojawiła się w jej głowie blisko dziesięć lat temu. Tyle czasu potrzebowała, aby zakończyć pracę nad autorskimi utworami i znaleźć pieniądze na wydanie albumu "Moje historie". 
Zobacz więcej na temat:  Antoni Rokicki reportaż piosenka

Kasia Dereń i jej "Spełnione marzenie". Reportaż [POSŁUCHAJ]

Kiedy śpiewała podczas szkolnych akademii, ludzie przechodzący obok szkoły zatrzymywali się na ulicy i słuchali jej zjawiskowego głosu. Kasia Dereń od dwudziestu lat idzie krętą muzyczną drogą. Myśl o tym, by wydać debiutancką płytę, pojawiła się w jej głowie blisko dziesięć lat temu. Tyle czasu potrzebowała, aby zakończyć pracę nad autorskimi utworami i znaleźć pieniądze na wydanie albumu "Moje historie". 
Zobacz więcej na temat:  Antoni Rokicki Trójka reportaż MUZYKA muzyka hp

"Historia pod lupą" - reportaż Antoniego Rokickiego

Przeglądają wojskowe archiwa, jeżdżą konno, ćwiczą musztrę i szyją mundury – tak wygląda codzienność wielu rekonstruktorów historycznych. Członkowie Towarzystwa Pamięci 7-go Pułku Ułanów Lubelskich z Mińska Mazowieckiego 10 lat temu postanowili założyć własną grupę rekonstrukcyjną. Przybliżają historię przedwojennej Polski, a także poznają losy własnych przodków... 
Zobacz więcej na temat:  Antoni Rokicki reportaż historia Polski

"Historia pewnych randek" - reportaż Antoniego Rokickiego

Fotografka Kasia Łoś zaprezentowała niedawno wystawę zdjęć "Two Swipes Right", czyli "Dwa przesunięcia w prawo". Wszystko zaczęło się od randkowania na Tinderze - popularnej aplikacji mobilnej, z której korzysta już ponad 50 milionów ludzi na całym świecie. Fotografka w ramach projektu zrobiła kilkadziesiąt portretów młodych mężczyzn, a także przeprowadziła z nimi rozmowy na temat współczesnego randkowania.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Antoni Rokicki randki

Powstańcy i młodzi wolontariusze: żywa lekcja historii [POSŁUCHAJ]

Do 2 października 1944 roku trwała walka warszawskich powstańców. Trzy lata temu, w roku 2018, na Nowolipiu został otwarty Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich. To miejsce, gdzie często pojawia się młodzież: harcerze, uczniowie szkół, wolontariusze. Jak wygląda tam ich praca? Co 77 lat po powstaniu jego uczestnicy chcą przekazać młodemu pokoleniu?
Zobacz więcej na temat:  Antoni Rokicki społeczeństwo Powstanie Warszawskie pomoc wolontariat młodzież szkoła historia Polski Trójka reportaż

"W górę serca" - reportaż Antoniego Rokickiego

Za cztery dni, 12 września, odbędzie się beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego. –​ Postać kardynała od zawsze była bliska mojej rodzinie... – opowiada Ewelina Chełstowska, założycielka Klubu Urzekająca.pl. Pewnego dnia, będąc w jednym z warszawskich antykwariatów, trafiła na książkę "Godność kobiety" autorstwa Prymasa Tysiąclecia.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Stefan Wyszyński beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego Antoni Rokicki wiara literatura