X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wojownicy". Gdy codzienność jest walką

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 19:00
33-letni Paweł Szkutnicki z Mielca marzy o tym, że kiedyś będzie mógł chodzić. 19 lat temu obudził się ze ścierpniętą nogą, a potem w ciągu czterech dni został sparaliżowany.
Audio
  • Marzenia o rehabilitacji i zwykłym życiu (Reportaż/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock.com/Teerayuth Oanwong

Lekarze stwierdzili u niego wysokie uszkodzenie rdzenia kręgowego, ale nie potrafili wskazać przyczyny tego stanu. Panem Pawłem na co dzień zajmuje się jego mama, która dziś ma już 71 lat. Mężczyzna jest sprawny i aktywny intelektualnie, w ciągu dnia większą część czasu spędza w wózku, dużo czyta i dzięki specjalnemu oprogramowaniu potrafi korzystać z komputera – porusza kursorem za pomocą myszki, która reaguje na ruch jego głowy.

Dzięki codziennej i konsekwentnej rehabilitacji pan Paweł zaczął odczuwać niewielkie świadome napięcia w mięśniach i może wykonywać niewielkie ruchy rękami. Mężczyzna marzy o tym, żeby trafić na lekarza, który będzie w stanie kompleksowo zająć się jego przypadkiem, marzy również o specjalistycznej rehabilitacji w ośrodku w Tajęcinie pod Rzeszowem.

Rodziny nie stać na opłacenie prywatnej opieki, proszą o pomoc osoby dobrej woli.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania reportażu.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Wojownicy"
Autorka reportażu: Grażyna Bochenek
Data emisji: 11.07.2019
Godzina emisji: 18.45

Czytaj także

Jednorożec w łódzkiej "Stajni"

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 19:00
Wszystko zaczęło się od tramwajowego przystanku przesiadkowego w centrum Łodzi. Łodzianie nazwali go Stajnią Jednorożca… bo jest pokryty świetlistym, błyszczącym dachem nawiązującym do łódzkiej secesji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacje z Chopinem. Muzyka z dala od filharmonii

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 18:59
– Dla każdego muzyka jest czymś zupełnie innym. Dla mnie to odzwierciedlenie duszy. Jest także opowieścią kompozytorów i wykonawców o życiu i róznych historiach, a dla niektórych to po prostu relaks – mówi Szymon Drabiński, którego melomani mogli usłyszeć m.in. na festiwalu "Chopin en Vacances". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Biorąc, uciekałem od samego siebie". Opowieść o uzależnieniu

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 18:55
Bohater reportażu, 26-letni mężczyzna, który od 13. roku życia zmaga się z uzależnieniem od narkotyków i dopalaczy (m.in. mefedronu nazywanego "królem dopalaczy"), opowiada o swoim nałogu, jego przyczynach i próbach wyjścia na prostą.
rozwiń zwiń