Polskie Radio
Section05
Jakub Tarka

"Z podniesionym czołem" - reportaż Jakuba Tarki

Jolanta Golianek jest tegoroczną finalistą konkursu "Dla dobra wspólnego" organizowanego przez Prezydenta Andrzeja Dudę. W 2005 roku uległa poważnemu wypadkowi, poparzeniu uległo 30% jej ciała, w tym także twarz. Osoby tak oszpecone często izolują się od społeczeństwa, cierpią w samotności. Jolanta Golianek postanowiła to zmienić. Od kilku lat organizuje pomoc dla osób poparzonych w ramach założonej fundacji, spotyka się z chorymi. Na własnym przykładzie pokazuje, że blizn nie należy się wstydzić i mimo oszpecenia można się cieszyć życiem.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Jakub Tarka

Jakub Tarka gościem „Spotkania z Reportażem Radiowym”

Studio Reportażu i Dokumentu zaprasza w piątek, 24.01.2020, o godz. 18.00 na „Spotkanie z Reportażem Radiowym”. W programie m.in. prezentacja reportażu Jakuba Tarki Laureata nagrody im. Bolesława Prusa. Spotkanie odbędzie się w Klubie Księgarza (Rynek Starego Miasta  22/24). Prowadzenie - Irena Piłatowska. Wstęp wolny.
Zobacz więcej na temat:  reportaż klub księgarza spotkanie z reportażem Jakub Tarka Irena Piłatowska

"Wirtuoz", reportaż Jakuba Tarki

Ignacy Jan Paderewski był "najwybitniejszym politykiem wśród pianistów i najwybitniejszym pianistą wśród polityków". Był także wielkim społecznikiem, mecenasem polskiej kultury (przyczynił się do sławy Chopina na całym świecie), a przede wszystkim żarliwym patriotą. Niewątpliwy talent i praca na przestrzeni lat zostały wsparte przez życzliwe mu osoby i zbiegi okoliczności.
Zobacz więcej na temat:  Ignacy Jan Paderewski fortepian reportaż reportaż w Jedynce Jakub Tarka