"Markomania" na Festiwalu Marii Czubaszek w Polanicy-Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 13:00
– O Marysi chyba nikt dużo nie wie. Wymykała się wszelkim możliwym schematom – mówił, dziennikarz i artysta kabaretowy Artur Andrus. "Markomania" tym razem zawitała do Polanicy-Zdroju, gdzie właśnie odbywa się 6. edycja "Cały Kazio".
Audio
  • Maria Czubaszek we wspomnieniach Artura Andrusa (Markomania/Trójka)
Polanica-Zdrój
Polanica-ZdrójFoto: shutterstock.com/Lukasz Stefanski

– Maria Czubaszek cudownie bawiła się językiem polskim, aczkolwiek byli tacy, którzy uważali, że ona sobie ten język wymyśliła. A ona tak naprawdę mówiła! W ten sposób postrzegała i komentowała świat – wspominał Artur Andrus w rozmowie z Markiem Niedźwieckim.

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji "Markomania" z 12 października 2019 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny audycji "Markomania" z 12 października 2019 >>>

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań audycji, w której pojawił się także Błażej Król. Artysta opowiedział o tym, jak publiczność odbiera jego najnowszy album "Nieumiarkowania" oraz o zbliżającym się występie na Festiwalu Marii Czubaszek w Polanicy-Zdroju.

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Goście: Artur Andrus (dziennikarz, prezenter telewizyjny i radiowy, artysta kabaretowy, konferansjer), Błażej Król (muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów)

Data emisji: 12.10.2019
Godzina emisji: 11.12

kr

Czytaj także

"Obywatel Miłość", czyli nieznane oblicze Grzegorza Ciechowskiego

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 13:00
– Życie Grzegorza kręciło się wokół miłości i chcieliśmy pokazać go jako człowieka, który kochał swoją kobietę, rodzinę. Wiemy to też z jego tekstów, które, nawet gdy były pisane o polityce, to miłość w nich się również znajdowała – mówiła Anna Skrobiszewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Sobkowiak, czyli największa fanka Barbry Streisand w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2019 12:07
Gościem Marka Niedźwieckiego była Agnieszka Sobkowiak, która opowiedziała o swoich podróżach związanych z koncertami Barbry Streisand. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Markomania" na żywo z Chorzowa

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 06:00
W okolicach południa Trójkową antenę wypełnią dźwięki wyselekcjonowane przez Marka Niedźwieckiego. Tym razem, popularny redaktor Trójki nadawac będzie na żywo z Chorzowa.
rozwiń zwiń