Opowieść o Swiatłanie Aleksijewicz

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 22:00
W połowie września odbywa się International Feature Conference – największe międzynarodowe spotkanie reportażystów. W tym roku wydarzenie odbywa się pierwszy raz online. Jest dostępne dla wszystkich, którzy kochają opowieść i dźwięk.
Swietłana Aleksijewicz
Swietłana AleksijewiczFoto: PAP/EPA/STRINGER

Polską radiofonię reprezentuje reportaż "Jestem człowiekiem uchem" Katarzyny Michalak z Radia Lublin. To osobisty zapis spotkania autorki reportażu ze Swiatłaną Aleksijewicz, w którym ważne jest nawiązanie do metody pracy noblistki. Dla białoruskiej autorki nośnikiem informacji o człowieku jest nie tylko znaczenie słów, ale brzmienie głosu i sposób mówienia.


Posłuchaj
49:52 2020_09_10 21_08_38_PR3_Klub_Trojki.mp3 Trudna sytuacja Swiatłany Aleksijewicz (Klub Trójki)

 

O aktualnej sytuacji białoruskiej pisarki, która w tej chwili – jako opozycjonistka – jest nadzorowana przez agentów służb bezpieczeństwa rozmawiamy z Łukaszem Jasiną z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.


***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Michał Żakowski
Gość: Łukasz Jasina (historyk i publicysta, pracownik Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych)
Data emisji: 10.09.2020
Godzina emisji: 21.08 

Czytaj także

Rozmowy amerykańsko-ukraińskie. Ekspert: nie chodzi tylko o Białoruś

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 18:00
Andrzej Rybałt, komentator spraw wschodnich w Polskim Radiu dla Zagranicy wyjaśnia, że dla Stanów Zjednoczonych wydarzenia na Ukrainie i na Białorusi łączą się.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Operacja Omar

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 22:15
Bab al-Hawa – Brama Wiatru: tak pięknie i poetycko nazywa się punkt graniczny między Syrią a Turcją. Tędy przechodzą tysiące uciekinierów, którzy uciekają przed koszmarem wojny domowej w Syrii. Tysiące innych, nie mogąc uciec, koczuje, czekając na jakąkolwiek szansę.
rozwiń zwiń