X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Łukasz Jasina

Ekspert: możemy być dumni z reakcji na spięcie z Izraelem

- Większość izraelskiego społeczeństwa nie ma ochoty na kolejny konflikt historyczny z Polską. Doskonale zdaje sobie sprawę, że mamy do czynienia z instrumentalnym wykorzystywaniem pewnych lęków i traum z przeszłości przez polityków podczas kampanii wyborczej - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 dr Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Izrael Łukasz Jasina Polski Instytut Spraw Międzynarodowych POLSKA polityka

Opinie po szczycie w Warszawie. "Trzeba walczyć o narrację"

Równolegle do konferencji bliskowschodniej w Soczi odbyło się spotkanie prezydentów Turcji, Iranu i Rosji, które, zdaniem Macieja Jastrzębskiego, wpisuje się do polityki Władmira Putina, by "organizować alternatywne przedsięwzięcia". Jacek Raubo ocenił zawiłe relacje międzynarodowe na Bliskim Wschodzie i mówił o tym, jak w wymiarze medialnym należy przedstawiać takie wydarzenia jak szczyt w Warszawie. Do tematu odniósł się również Łukasz Jasina, ekspert PISM. 
Zobacz więcej na temat:  konferencja bliskowschodnia Iran POLSKA polityka Maciej Jastrzębski USA polityka zagraniczna USA Antoni Trzmiel Łukasz Jasina

Rosja to nie jedyne zagrożenie. "Trzeba zmienić mentalność"

W związku z agresywnymi działaniami Rosji w ostatnich latach zmieniła się sytuacja bezpieczeństwa Polski. Jednak to nie jedyne wyzwanie – z wielu zagrożeń nie zdajemy sobie sprawy i potrzebna jest edukacja społeczeństwa oraz elit, klasy politycznej - mówi w rozmowie z portalem Polskiego Radia  dr Łukasz Jasina, ekspert Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD II wojna światowa Rosja USA bezpieczeństwo Łukasz Jasina Polski Instytut Spraw Międzynarodowych

Michał Kacewicz: spotkanie Trump-Putin wydarzeniem medialnym

- Pojawiają się domniemania, że doszło do jakiegoś układu, czyli zachowania reżymu Assada w Syrii, ograniczenie wpływów Iranu oraz zagwarantowanie bezpieczeństwa Izraela i zaangażowanie go w kwestie syryjskie – mówił gość audycji "W samo południe" Michał Kacewicz, dziennikarz Biełsatu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ameryka Donald Trump Władimir Putin Piotr Pogorzelski Łukasz Jasina Stany Zjednoczone Rosja Świat w południe

NASZ WYWIAD Jedyna droga do Europy przez Polskę. Litwini teraz to wiedzą

Wizyta premiera na Litwie bardzo dobrze pokazała, jak mocno Polska i Litwa są połączone wspólnym interesem strategicznym, jakim jest obrona przed rosyjską agresją. Teraz musimy realizować, to co zaczęliśmy – budować infrastrukturę, mosty energetyczne  - to wielka szansa– mówi portalowi PolskieRadio.pl Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Litwa relacje polsko-litewskie Rosja Polski Instytut Spraw Międzynarodowych Łukasz Jasina

TYLKO U NAS Puste ręce Putina. Na wybory ma dla Rosji tylko broń jądrową

Orędzie prezydenta dowodzi, że Władimir Putin nie może niczego dać Rosjanom, z wyjątkiem wyścigu zbrojeń i różnego rodzaju militariów - mówi portalowi PolskieRadio.pl Łukasz Jasina, ekspert PISM. Widać, że Zachód będzie musiał nadal koncentrować się na powstrzymywaniu ewentualnego konfliktu z Moskwą – dodał nasz rozmówca.
Zobacz więcej na temat:  Rosja TYLKO U NAS Władimir Putin wojsko Łukasz Jasina Polski Instytut Spraw Międzynarodowych

"Polska jest uzbrojona w argumenty historyczno-moralne"

– Prawdę historyczną należy dawkować, mówić o niej ostrożnie, tak, by przyniosła jak najlepszy efekt – powiedział Marcin Makowski z Tygodnika "Do Rzeczy". Odniósł się w ten sposób do słów premiera Mateusza Morawieckiego, który odpowiadając na pytanie jednego z dziennikarzy użył sformułowania „żydowscy zbrodniarze”. Swoim komentarzem w tym temacie podzielił się również dr Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Izrael Mateusz Morawiecki IPN Łukasz Jasina historia Polski Holokaust II wojna światowa