X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Skok w wiarę" na Malcie

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 10:00
MALTA FESTIVAL POZNAŃ 2018 – za prawie trzy miesiące, u progu wakacji – tradycyjnie – ale ujawnione właśnie zostały zasadnicze punkty programu tegorocznego Festiwalu i my – także tradycyjnie – rozpoczynamy przygotowania do tego święta teatru i nie tylko teatru.
Audio
  • Malta Festival w Trójce (Trójka Pod Księżycem)
Malta Festiwal Poznań 2018
Malta Festiwal Poznań 2018Foto: mat. prasowe

Towarzyszymy Malcie na różne sposoby od początku, a więc od lat 90. Dyrektorem Festiwalu jest Michał Merczyński i był on gościem tego, pierwszego w tym roku kwietniowego wydania TPK.

Przypomnieliśmy naturalnie po krótce historię Festiwalu, a był on najpierw świętem teatru plenerowego z różnych stron świata. W XXI wieku jego formuła uległa zmianie. Program układany jest od lat pod kątem tematu przewodniego, zwanego idiomem. Każde wydanie ma swojego zagranicznego kuratora. W tym roku kuratorów jest troje. To artyści belgijskiej grupy Needcompany, która powraca na Maltę w nowej roli. Festiwal realizuje także społeczno – artystyczny program, nazwany Generatorem, którego centrum od 5 lat stanowi Plac Wolności.

"Skok w wiarę" – to idiom MALTA FESTIVAL POZNAŃ 2018. Będziemy mieli okazję przekonać się, jaka jest dynamika owego "skoku". Kulminację działań teatralnych na Malcie przygotowuje młoda reżyserka, odpowiedzialna za program Teatru Zagłębia w Sosnowcu – Aneta Groszyńska. Przygotowuje ona wraz z dramaturgiem Janem Czaplińskim adaptację dzieła Gyorgiego Spiro "Mesjasze", książki – laureatki Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus (2010). Autor powieści jest Węgrem, od końca lat 60 czytającym polską kulturę. W "Mesjaszach" opowiada na nowo historię Towiańczyków, próbując zrozumieć fenomen polskiego romantyzmu w  wydaniu mistycznym. Połączyliśmy się z Anetą Groszyńską, by porozmawiać o przygotowaniach do maltańskiej premiery. Sprawdziliśmy, jak dyskutuje się na temat "Skoku w wiarę". W Poznaniu odbyły się już spotkania na ten temat. Zapytaliśmy o ich przebieg.
Zaczynamy więc już myśleć o tegorocznych kulturalnych wakacjach.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz

Data emisji: 6.04.2018
Godzina emisji: 0.05

ml


Czytaj także

Laureaci Teatroteka Fest 2018

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2018 22:00
Teatr telewizji to nasze "narodowe dobro". Czy to żart? Jeżeli tak, to bardzo sympatyczny, a wraz z teatrem radiowym może stanowić prawdziwą wartość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europejski Poeta Wolności 2018

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2018 22:00
Od 23 do 25 marca trwa w Gdańsku V Festiwal Europejski Poeta Wolności, którego finał stanowi Gala Nagrody prezydenta Gdańska EPW.
rozwiń zwiń