Książka o klątwie i prezydencie jedzącym swój krawat

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2014 10:05
Po sukcesie książki "Matrioszka Rosja i Jastrząb" Maciej Jastrzębski, korespondent Polskiego Radia, postanowił przybliżyć nam piękną krainę leżącą u stóp Kaukazu - Gruzję.
Audio
  • Michał Nogaś opowiada o "Klątwie gruzińskiego tortu" (Trójkowy znak jakości/Trójka)
Widok na centrum Tbilisi
Widok na centrum Tbilisi Foto: E. Iwanicka/PR

"Nocą z lotu ptaka Tbilisi wygląda jak świetlisty wąż. W jednym miejscu wężowa łuska jest zielona, a w innym połyskuje czerwienią. Kiedy się patrzy na miasto z pokładu samolotu, można odnieść wrażenie, że ogromny gad pełznie po górskich zboczach." Tak stolicę Gruzji opisuje Maciej Jastrzębski w "Klątwie gruzińskiego tortu".

"Klątwa
foto: mat. promocyjne

Jego najnowsza książka to opowieść o relacjach, które łączą Polaków i Gruzinów, o plantacjach herbaty, które zmieniły się w pola bambusowe, i prezydencie, który deklarował, że zje swój krawat. - To także opowieść o tym, jak zmieniała się Gruzja, jak zmieniał się obszar postsowiecki, to opowieść o transformacji - zauważa Michał Nogaś.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Prowadził: Michał Nogaś

Tytuł audycji: Trójkowy znak jakości

Data emisji: 7.11.2014

Godzina emisji: 7:45

(materiały promocyjne/iwo, ei)

Czytaj także

Nowa książka Alice Munro: proza wyciszona, kameralna

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2014 17:00
W Polsce wychodzi właśnie zbiór opowiadań ostatniej laureatki Literackiej Nagrody Nobla Alice Munro. Książka pt. "Odcienie miłości" ukazuje się 11 września z Trójkowym Znakiem Jakości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwszy wywiad-rzeka z Krzysztofem Kowalewskim

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 16:00
- To rozmowa z wybitnym aktorem, od lat związanym z Trójką. To on z wdziękiem, olbrzymim wyczuciem i zaangażowaniem wcielił się w postać nie do końca rozgarniętego, niedobrze wychowanego, niekulturalnego mężczyzny,czyli Pana Sułka - tak Michał Nogaś mówi o Krzysztofie Kowalewskim, bohaterze książki "Taka zabawna historia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tulli o przebaczeniu, Winnicka o Polakach i "Angolach"

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2014 23:00
W magazynie poświęconym książkom opowiadaliśmy tym razem o ośmiu nowych tytułach. Znalazły się wśród nich te z Trójkowym Znakiem Jakości, biografia noblisty i jego najnowsza powieść, a także coś wyjątkowego dla miłośników polskiego jazzu!
rozwiń zwiń