"Syn miasta", czyli Muniek w zupełnie nowej odsłonie

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 19:30
– Cieszę się, że prapremierę tego utworu możemy zrobić w Trójce – mówi Muniek Staszczyk w rozmowie z Markiem Niedźwieckim. "Pola" zapowiada nadchodzący album artysty zatytułowany "Syn miasta".
Audio
  • Muniek Staszczyk prapremierowo prezentuje "Polę" w Trójce (Lista przebojów Trójki)
Marek Niedźwiecki i Muniek Staszczyk
Marek Niedźwiecki i Muniek StaszczykFoto: Halina Wachowicz/PR

Po zawieszeniu działalności grupy T.Love, Muniek Staszczyk powraca w nowej solowej odsłonie. "Pola" to tytuł pierwszego singla zapowiadającego nowy album, którego premiera jest zaplanowana na październik 2019 roku. 

Okładka singla "Pola" Okładka singla "Pola"

Przy realizacji nowego albumu Muniek Staszczyk podjął współpracę z nowym zespołem: Jurek Zagórski – gitara (Natalia Przybysz, Maria Peszek), Kasia Piszek – instrumenty klawiszowe, wokal (Brodka, Rojek, Rita Pax), Pat Stawiński (Natalia Przybysz, Maria Peszek), Kuba Staruszkiewicz (Natalia Przybysz, Maria Peszek).  Producentem muzycznym płyty jest Jurek Zagórski. Za miks odpowiada Piotr Emade Waglewski. Wyjątek stanowi utwór „Pola”, który w całości wyprodukował i zmiksował Bartosz Dziedzic, producent płyt m.in. Brodki, Dawida Podsiadło czy Artura Rojka, laureat tegorocznego Fryderyka. Na płycie pojawi się najprawdopodobniej 10 utworów skomponowanych przez m.in. Wojciecha Waglewskiego, Błażeja Króla, Jurka Zagórskiego, Kasię Piszek, Olka Świerkota, Janka Pęczaka.  

– Od momentu, kiedy zawiesiłem T.Love, chciałem zrobić coś nowego, na własny rachunek, z muzykami młodszymi o dekadę, a nawet dwie, żeby powstał z tego jakiś miszmasz – mówi artysta w rozmowie z dziennikarzem Trójki.  

Nowy album będzie nosił tytuł "Syn miasta", a jego premiera zapowiadana jest przez Wydawnictwo Agora na 18 października 2019 roku.

Miesiąc wcześniej nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się biografia Muńka Staszczyka autorstwa Rafała Księżyka pt. "King".

30 listopada w Klubie Stodoła w Warszawie Muniek Staszczyk zagra pierwszy i jedyny w tym roku klubowy koncert z nowym zespołem. W programie koncertu oprócz utworów z nowego albumu będzie można usłyszeć także hity T.Love i inne piosenki z różnych.

***

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, w której Muniek mówi nie tylko o nowej płycie, ale też wspomina dlaczego w połowie lat 80. w każdy poniedziałek dzwonił do Marka Niedźwieckiego. Z nagrania audycji można się także dowiedzieć, jakie były pierwsze płyty CD zakupione przez obu panów w tamtych czasach.

***

Tytuł audycji: "Lista Przebojów Programu Trzeciego"
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Muniek Staszczyk (wokalista) 

Data emisji: 31.05.2019
Godzina emisji: 19.11

mat. prasowe/mk