Polskie Radio
Section05
Muniek Staszczyk

40 lat T.Love. Wzloty i upadki legendy rocka w serwisie specjalnym Polskiego Radia

Z okazji 40-lecia T.Love portal polskieradio.pl przygotował serwis specjalny poświęcony jednej z najważniejszych grup w historii polskiego rocka. Jego publikacja zbiega się w czasie z premierą najnowszej płyty Muńka Staszczyka i spółki, zatytułowanej "Hau! Hau!". W piątek, 22 kwietnia, dużo muzyki T.Love pojawi się także na antenie radiowej Jedynki. A na deser - wywiad z Muńkiem Staszczykiem!
Zobacz więcej na temat:  T.Love Muniek Staszczyk MUZYKA

Rockowe demony i pochodnie. T.Love, Żurkowski, Skubas i inni

Pierwsza lutowa odsłona audycji "Nasza tonacja", którą poprowadził Radosław Okrasko, to królewski powrót po latach w wykonaniu T.Love, zwiastun drugiego albumu gitarowej formacji Żurkowski oraz Novika świętująca 20-lecie na scenie w towarzystwie Skubasa. Nie zabrakło retro brzmień w wykonaniu Breakout, a także tych inspirowanych dawnymi dźwiękami, które zapewnił nam duet Blauka.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Okrasko Trójka MUZYKA muzyka hp T.Love Muniek Staszczyk Skubas Tadeusz Nalepa

Muniek Staszczyk: byłem w sytuacji granicznej, poczułem potrzebę dziękowania Bogu

- Była to dla mnie sytuacja graniczna. Refleksje przyszły później. Poczułem wielką miłość ze strony ludzi, wielką empatię. Jestem człowiekiem wierzącym, poczułem też potrzebę podziękowania Bogu. Po wylewie inaczej spojrzałem na swoje życie - powiedział w Polskim Radiu 24 Muniek Staszczyk, lider zespołu T.Love. Gościem audycji była także Ewa Liegman z Hospicjum Pomorze Dzieciom. 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Polskie Radio 24 T.Love śmierć Muniek Staszczyk

Muzyczne wagary w środku dnia

We wtorkowej odsłonie audycji "Nasza tonacja" Radosław Okrasko zaprosił nas na muzyczne wagary w ciągu dnia. Na liście zaprezentowanych wykonawców znaleźli się m.in. Muniek Staszczyk (ale nie w wydaniu solowym!), legenda jazz-rocka Laboratorium z gościnnym udziałem O.S.T.R. i wirtuoz harmonijki ustnej Sławomir Wierzcholski.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp Radosław Okrasko Trójka o.s.t.r. Mata natalia lesz Sławomir Wierzcholski Tede muniek Muniek Staszczyk

Od Ciechowskiego po Pietrzaka – piosenki z Polską w sercu

Jak powszechnie wiadomo, zdecydowana większość piosenek opowiada o miłości. Zdarza się, że jest to miłość do ojczyzny, wyrażana na wiele sposobów, w zależności od tego, co gra w duszy artyście. W Narodowe Święto Niepodległości przypominamy kilka przebojów muzyki popularnej z Polską w roli głównej.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp Jan Pietrzak Kazik Staszewski Muniek Staszczyk Grzegorz Ciechowski W POLSKIM RADIU

"Pozostanie w naszych głowach i myślach". Artyści o legendzie polskiej muzyki

W wieku 74 lat niespodziewanie odszedł od nas Krzysztof Krawczyk, którego piosenki od lat kochała cała Polska. - Jego utwory są największą wartością, ale myślę o nim również jako o człowieku, którego ilekroć spotykałem, to zawsze widziałem jego uśmiech, przychylność i otwartość - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Piaseczny. Jak inni artyści wspominają legendę polskiej sceny muzycznej?
Zobacz więcej na temat:  Maria Szabłowska Krzysztof Krawczyk Andrzej Piaseczny Muniek Staszczyk Andrzej Smolik Ryszard Poznakowski Wojciech Trzciński Andrzej Korzyński Muzyczna Jedynka