Polskie Radio
Section05
Muniek Staszczyk

6. Dziedziniec Kultury: co piątek koncerty muzycznych gwiazd

Od początku lipca, na dwa wakacyjne miesiące dziedziniec Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zmienia się w muzyczną scenę. A dokładniej: w muzyczne obserwatorium, ponieważ tegoroczna, szósta już edycja Dziedzińca Kultury odbywa się po hasłem "Muzyczne konstelacje" nawiązującym do 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. W Trójce będzie można wysłuchać retransmisji niektórych koncertów.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA KULTURA Rafał Wiśniewski Marta Zalewska Muniek Staszczyk Ania Dąbrowska Michał Żołądkowski Trójka Dziedziniec Kultury

Gwiazdy polskiej muzyki wystąpią na 6. Dziedzińcu Kultury

Już kolejny raz przez dwa wakacyjne miesiące dziedziniec Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zamieni się w muzyczną scenę. A dokładniej – w muzyczne obserwatorium, ponieważ tegoroczna edycja Dziedzińca Kultury odbywa się po hasłem "Muzyczne konstelacje" nawiązującym do 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. I bez przesady te muzyczne konstelacje na scenie, które będzie można zobaczyć, a przede wszystkim usłyszeć, są imponujące!
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA KULTURA koncerty Narodowe Centrum Kultury Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Warszawa Marta Zalewska Muniek Staszczyk Ania Dąbrowska Rafał Wiśniewski Katarzyna Cygler Trójka

40 lat T.Love. Wzloty i upadki legendy rocka w serwisie specjalnym Polskiego Radia

Z okazji 40-lecia T.Love portal polskieradio.pl przygotował serwis specjalny poświęcony jednej z najważniejszych grup w historii polskiego rocka. Jego publikacja zbiega się w czasie z premierą najnowszej płyty Muńka Staszczyka i spółki, zatytułowanej "Hau! Hau!". W piątek, 22 kwietnia, dużo muzyki T.Love pojawi się także na antenie radiowej Jedynki. A na deser - wywiad z Muńkiem Staszczykiem!
Zobacz więcej na temat:  T.Love Muniek Staszczyk MUZYKA

Rockowe demony i pochodnie. T.Love, Żurkowski, Skubas i inni

Pierwsza lutowa odsłona audycji "Nasza tonacja", którą poprowadził Radosław Okrasko, to królewski powrót po latach w wykonaniu T.Love, zwiastun drugiego albumu gitarowej formacji Żurkowski oraz Novika świętująca 20-lecie na scenie w towarzystwie Skubasa. Nie zabrakło retro brzmień w wykonaniu Breakout, a także tych inspirowanych dawnymi dźwiękami, które zapewnił nam duet Blauka.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Okrasko Trójka MUZYKA muzyka hp T.Love Muniek Staszczyk Skubas Tadeusz Nalepa

Muniek Staszczyk: byłem w sytuacji granicznej, poczułem potrzebę dziękowania Bogu

- Była to dla mnie sytuacja graniczna. Refleksje przyszły później. Poczułem wielką miłość ze strony ludzi, wielką empatię. Jestem człowiekiem wierzącym, poczułem też potrzebę podziękowania Bogu. Po wylewie inaczej spojrzałem na swoje życie - powiedział w Polskim Radiu 24 Muniek Staszczyk, lider zespołu T.Love. Gościem audycji była także Ewa Liegman z Hospicjum Pomorze Dzieciom. 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Polskie Radio 24 T.Love śmierć Muniek Staszczyk

Muzyczne wagary w środku dnia

We wtorkowej odsłonie audycji "Nasza tonacja" Radosław Okrasko zaprosił nas na muzyczne wagary w ciągu dnia. Na liście zaprezentowanych wykonawców znaleźli się m.in. Muniek Staszczyk (ale nie w wydaniu solowym!), legenda jazz-rocka Laboratorium z gościnnym udziałem O.S.T.R. i wirtuoz harmonijki ustnej Sławomir Wierzcholski.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp Radosław Okrasko Trójka o.s.t.r. Mata natalia lesz Sławomir Wierzcholski Tede muniek Muniek Staszczyk

Od Ciechowskiego po Pietrzaka – piosenki z Polską w sercu

Jak powszechnie wiadomo, zdecydowana większość piosenek opowiada o miłości. Zdarza się, że jest to miłość do ojczyzny, wyrażana na wiele sposobów, w zależności od tego, co gra w duszy artyście. W Narodowe Święto Niepodległości przypominamy kilka przebojów muzyki popularnej z Polską w roli głównej.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp Jan Pietrzak Kazik Staszewski Muniek Staszczyk Grzegorz Ciechowski W POLSKIM RADIU