X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Z półki

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 16:58
Festiwal Sztuki Cyfrowej Patch Lab – Historia: Poszukaj – Mikromusic – SIC! BWA Wrocław – Tadeusz Kantor. Où sont les neiges d'antan – Festiwal Myśli Abstrakcyjnej.
Syndrom florencki SIC BWA Wrocław
Syndrom florencki SIC! BWA WrocławFoto: mat. prasowe

Zaczynamy, polecamy. Agnieszka Obszańska poleca Festiwal Sztuki Cyfrowej Patch Lab w Krakowie. To coroczne wydarzenie poświęcone sztuce, która powstaje w oparciu o najnowsze technologie i nowe media. W programie znajdziemy wystawy, performansy i koncerty audiowizualne, projekcje filmowe, warsztaty z artystami i specjalistami od technologii oraz spotkania i dyskusje. Tegoroczna edycja potrwa od 24 do 27 października, a u nas opowiada Elwira Wojtunik – dyrektorka festiwalu. Moje polecenie (AS) to opowieść Kasi Lorenz, która napisała do nas tak: "Chcieliśmy się pochwalić edukacyjną kampanią skierowaną do młodzieży promującą portal Historia: Poszukaj. Młodzi ludzie to grupa niepodatna na klasyczne formy reklamy. Do młodych można trafić, konstruując przekaz marketingowy tak, aby był blisko istotnych dla nich spraw. Z kolei historia kojarzy się ze szkołą, klasówkami, nauką: czyli nie do końca atrakcyjnie dla części osób z tej grupy. Projekt Historia: Poszukaj jest tworzony w Narodowym Instytucie Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, dlatego to, co go wyróżnia pośród innych portali o tematyce historycznej, to pokazywanie historii w kontekście obiektów z muzeów i kolekcji muzealnych". Sprawdzamy!

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 19 października >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 19 października >>>

Festiwal Patch Lab. Projekt graficzny: Behzad Shahravan i NONSTOPKOLOR Festiwal Patch Lab. Projekt graficzny: Behzad Shahravan i NONSTOPKOLOR

Mikromusic "Z dolnej półki" Mikromusic "Z dolnej półki"

Naszym gościem jest Natalia Grosiak, z którą rozmawiamy o najnowszej płycie Mikromusic – "Z dolnej półki". Płyta była nagrywana w bardzo oryginalny sposób – poza studiem, poza wielkimi możliwościami "produkowania muzyki", na instrumentach, które powstały z innych przedmiotów… Przed zespołem listopadowa trasa koncertowa.

 Syndrom florencki SIC! BWA Wrocław Syndrom florencki SIC! BWA Wrocław

Agnieszka Obszańska zapowiada wystawę, którą od 22 października będzie można zobaczyć w galerii SIC! BWA Wrocław. To pierwsza w Polsce prezentacja pochodzących z Meksyku braci de la Torre, których twórczość jest prawdziwym tyglem różnorodnych koncepcji i tradycji. Bracia Einar i Jamex wykorzystują mnogość wielowarstwowych form i mediów jak szkło, wielkoformatowe druki soczewkowe czy scenograficzne elementy. Popkultura przenika się barokową estetyką, a inspiracje sztuką prekolumbijską, totemiczną stają ramie w ramię z obiektami współczesnej kultury materialnej. Jednocześnie bracia nie stronią od ważnych zagadnień, poruszają tematy nacjonalizmu, migracji, rasizmu i percepcji kulturowej. O wystawie opowiada u nas Dominika Drozdowska.

Tadeusz Kantor. Où sont les neiges d’antan Tadeusz Kantor. Où sont les neiges d’antan

W telefonicznym skrócie mkniemy przez Szczecin, Katowice i Gdańsk. Jan Niebudek przegląda wydarzenia teatralne oraz zabiera nas do Bazylei. Od 9 października Cricoteka gości właśnie tam z wystawą Tadeusz Kantor. Où sont les neiges d'antan. Prezentacja obiektów i projekcji wokół spektaklu "Gdzie są niegdysiejsze śniegi" potrwa do 5 stycznia 2020 roku i jest pierwszą indywidualną wystawą Kantora w Szwajcarii od ponad dziesięciu lat.

Festiwal Myśli Abstrakcyjnej Festiwal Myśli Abstrakcyjnej

Tymczasem Michał Margański zaprasza na Festiwal Myśli Abstrakcyjnej. W programie dużo spotkań, warsztatów i atrakcji. Oraz mocne hasło: "Zamknij się". Organizatorzy piszą: zaprosiliśmy filozofów, naukowców, ekspertów, psychologów, artystów, z którymi postaramy się przez tydzień zamknąć na Jazdowie, wsłuchać się, w to co mówią inni i pomyśleć o komunikacji nie tylko z ludźmi. Sporo będzie też o dźwiękach, komunikacji dźwiękowej i muzyki".

FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka SzydłowskaAgnieszka Obszańska, Michał MargańskiJan Niebudek
Data emisji: 19.10.2019 
Godziny emisji: 13.08, 14.08