X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bhutan, czyli państwo ludzi szczęśliwych

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 16:14
Czy istnieje państwo ludzi szczęśliwych? Ci, którzy słyszeli o Bhutanie, powiedzą, że tak. O tym kraju opowiedział nam Bartek Sabela.
Audio
  • Opowieść o współczesnym Bhutanie (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Bartek Sabela wrócił z podróży po Butanie, skąd przywiózł wiele interesujących zdjęć
Bartek Sabela wrócił z podróży po Butanie, skąd przywiózł wiele interesujących zdjęćFoto: Bartek Sabela/Renata Koper

Przecież to w Bhutanie właśnie król i królowa oraz rząd z premierem na czele starają się pomnażać Szczęście Krajowe Brutto, w opozycji do Produktu Krajowego Brutto. To tu ludzie żyją skromnie, lecz harmonijnie, w zgodzie z buddyjskimi wierzeniami, które nie zmieniły się od wieków. To tu rozkwita bujna przyroda, a w tle widać ośnieżone szczyty Himalajów Wysokich. Tyle przypuszczeń, a jak jest w praktyce? Bhutan zmienia się intensywnie od lat 70. ubiegłego wieku.

- Dopiero w 1999 roku została tam wprowadzona telewizja i telefonia komórkowa. Bardzo popularnym ostatnio programem była bhutańska wersja "Idola". Oglądają to całe rodziny - opowiada dziennikarz Bartek Sabela, który niedawno odwiedził Bhutan.

W audycji Paweł Drozd rozmawiał także z Claire Dunn, Australijką, która wzięła udział w unikalnym szkoleniu. Na rok wyprowadziła się z dużego miasta, by zamieszkać w buszu. Tam, zdana na siebie, poznawała tajniki rozniecania ognia, budowy szałasu czy zdobywania jedzenia bezpośrednio z lasu. Swoje doświadczenia opisała w książce "365 dni bez zapałek". Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Autor:
Paweł Drozd
Goście: Bartek Sabela (dziennikarz), Claire Dunn (podróżniczka, pisarka)
Data emisji: 13.09.2016
Godzina emisji: 15.07

mp/fbi

Czytaj także

Ekstremalna wyprawa po rekord świata

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 11:25
W marcu padł nietypowy rekord świata związany z alpinizmem i nurkowaniem jednocześnie. Marcel Korkuś - polski płetwonurek - wraz ze swoim zespołem postanowił pobić rekord świata w nurkowaniu wysokogórskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fascynujące podróże blisko domu

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 12:01
- Jestem antytezą podróżnika - opowiada Pawłowi Drozdowi Łukasz Długowski, dziennikarz, pisarz, autor książki "Mikrowyprawy w wielkim mieście" i... podróżnik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ameryka Łacińska od nietypowej strony

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 14:46
Jak smakuje lód z ekwadorskiego lodowca? Dlaczego problem braku wody pitnej łączy Peru, Ekwador i Kolumbię? Dlaczego kauczuk i złoto stają się przekleństwem Peru?
rozwiń zwiń