Przez obie Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2019 10:00
Ta wyprawa trwała ponad rok i nie była pozbawiona wyzwań oraz niespodzianek. O wielomiesięcznym przejeździe z Maciejem Kamińskim autem przez obie Ameryki opowiedział w Trójce Michał Woroch.
Audio
  • Wielka podróż niezwykłego duetu (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Fragment okładki książki Krok po kroku. Z Ziemi Ognistej na Alaskę Michała Worocha
Fragment okładki książki "Krok po kroku. Z Ziemi Ognistej na Alaskę" Michała WorochaFoto: mat. promocyjne

  "Krok po kroku. Z Ziemi Ognistej na Alaskę" Michał Woroch "Krok po kroku. Z Ziemi Ognistej na Alaskę" Michał Woroch

Zdarza się, że osoby otrzymujące solidne, ciężkie statuetki Kolosów, nagradzane są brawami. Nieczęsto jednak zmieniają się one w długie owacje na stojąco. Tak było w przypadku duetu Wheelchairtrip. Obaj panowie poruszają się na wózkach, a w zeszłym tygodniu wyjechali z Gdyni ze Kolosem w kategorii Wyczyn Roku. W audycji pojawił się jeden z nagrodzonych – Michał Woroch.

– Tak się niestety składa, że choroba, na którą cierpię, jest postępująca. To zanik mięśni i przed wyjazdem lekarze ostrzegali mnie, że jeśli będę robił cokolwiek ponad siły, bieg choroby może przyspieszyć. Nie żałuję, bo to, co się wydarzyło we mnie i w Macieju, na długo w nas zostanie. Najważniejsze jest jednak to, by żyć szczęśliwie, a nie by móc podnieść statuetkę Kolosa, która i tak jest tak ciężka, że przed wyprawą również nie dałbym jej rady. Maciej jest tak sprawny jak niejeden zdrowy człowiek. Potrafi podnieść ciężar swojego ciała jedną ręką. Przez 370 dni podróży to on robił te wszystkie fizyczne rzeczy – opowiada Michał Woroch.

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji, w której poruszone zostały również inne tematy:

  • Meksyk planuje rozbudować kolej Tren Maya na Jukatanie. Szansa dla regionu czy katastrofa dla unikalnego parku narodowego, przez który ma biec kolej? Ludzie protestują, a sytuację tłumaczy z Meksyku Iwona Klemczak.
  • Anna Jaklewicz, regularnie odwiedzająca Azję Wschodnią, zorganizowała akcję "Książka za worek śmieci". W ten sposób chce przyczynić się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Rusza z motyką na słońce?

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
 Paweł Drozd
Goście: Michał Woroch (Wheelchairtrip), Iwona Klemczak (meksykpopolsku.pl), Anna Jaklewicz (podróżniczka)
Data emisji: 17.03.2019 
Godzina emisji: 8.06

ml/mk

Czytaj także

Albańskie bunkry i dolce vita

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2018 09:00
Do początku lat 90. Albania była de facto europejską odmianą Korei Północnej. Kraj zamknięty, trzymany w stalowym uścisku komunistycznych władz otworzył się na świat, ale nadzieje na lepsze jutro nie mogły się ziścić.
rozwiń zwiń