X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Oto powody, dla których warto regularnie odwiedzać okulistę

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 00:00
Statystyki mówią, że co trzeci dorosły Polak nigdy nie był u okulisty.
Audio
  • Dlaczego warto wybrać się do okulisty? (Czas niezwykły/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/4 PM production

otyłość 1200 free
Otyłość – poważna choroba, którą należy leczyć

Polacy bagatelizują swoje zdrowie, chociaż dzięki badaniu wzroku możliwe jest nie tylko wykrycie wady wzroku, ale również wielu chorób układu krążenia, cukrzycy czy chorób układu krwionośnego, takich jak nadciśnienie tętnicze, miażdżyca czy anemia. Kampania "Wielkie badanie wzroku" edukuje i ma na celu zmianę świadomości Polaków w tej dziedzinie. 

– Niestety w naszym kraju wiele osób nie docenia wagi i istoty badań profilaktycznych. Stanowi to duży problem. Według naszych badań okazuje się, że co szósta osoba nigdy nie była u okulisty i nie poddała się badaniom wzroku. Jest to badanie bezbolesne. Dzięki nim jesteśmy w stanie wykryć choroby, które będąc nieleczone, mogą doprowadzić nawet do nieodwracalnej ślepoty – tłumaczy Robert Grabowski, koordynator kampanii "Wielkie badanie wzroku".

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki":

"Życie tętni otwartymi naczyniami"  od 6 kwietnia po polskich miastach będzie podróżował specjalny autobus. "Ruchoma poradnia" miejsce, w którym pacjenci skorzystają z bezpłatnych konsultacji specjalisty chirurga naczyniowego oraz poszerzą swoją wiedzę w zakresie profilaktyki chorób naczyń. Akcja potrwa trzy miesiące. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Jest odpowiedzią na powszechny brak wiedzy na ten temat. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autorka: Elżbieta Korczyńska
Goście: Robert Grabowski (koordynator kampanii "Wielkie badanie wzroku"), prof. dr hab. nauk medycznych Piotr Szopiński (prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej)
Data emisji: 3.04.2018
Godzina emisji: 23.07

kw/mk

Czytaj także

Na pomoc dzieciom ze stwardnieniem rozsianym

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2018 12:21
Joanna Boryga organizuje wspólnie z grupą znajomych i Fundacją Ulica, spotkania edukacyjno-motywacyjne dla chorych na stwardnienie rozsiane. Pokazuje na własnym przykładzie, że diagnoza to nie wyrok, że z SM można nie tylko normalnie żyć, ale też realizować swoje marzenia i pasje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie na pełnej petardzie księdza Jana Kaczkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 11:42
Duchowny rzymskokatolicki, prezbiter, doktor nauk teologicznych, bioetyk, twórca Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Jaki był naprawdę ksiądz Jan Kaczkowski?
rozwiń zwiń