Zabawa i rywalizacja. Wirtualny PKO Białystok Półmaraton

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 17:26
Gdyby nie pandemia koronawirusa, 8. edycja Białystok, która miała się odbyć 10 maja, byłaby już za nami. Wyjątkowe okoliczności wymagają wyjątkowego rozwiązania, dlatego pierwszy bieg przesunięto na listopad, a tymczasem uczestnicy mogą wziąć udział w biegu… wirtualnym.
Audio
  • Wirtualny PKO Białystok Półmaraton dla biegaczy z całej Polski (Biegam, bo lubię/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ThirtyPlus

Wirtualny PKO Białystok Półmaraton odbywa się w dniach 8-24 maja i to uczestnicy decydują, czy chcą biegać rano, po południu, czy raczej wieczorem. Więcej szczegółów zdradził nam dyrektor imprezy Grzegorz Kuczyński. 

– Zachęcamy biegaczy do pokonania dystansu w miejscu zamieszkania. To zabawa, ale też rywalizacja. Nie trzeba pobierać żadnej specjalnej aplikacji. Każdy biegnie z tym, co lubi, czyli ze swoim zegarkiem, smartfonem. Nam wystarczy tylko przesłać wynik, czyli zrzut ekranu lub zdjęcie. Zawodnik razem ze zdjęciem spisuje swój rezultat, my go weryfikujemy – wyjaśnia organizator wydarzenia. – Myśleliśmy, że udział weźmie może 400-500 biegaczy, a na liście startowej jest już 3 tys. osób i ta liczba cały czas rośnie. Za chwilę chyba pobijemy rekord frekwencji – dodaje.

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzą: Krzysztof Łoniewski
Gość: Grzegorz Kuczyński (dyrektor biegu  PKO Białystok Półmaraton)
Data emisji: 15.05.2020 
Godzina emisji: 17.22

kr

Czytaj także

Jak rozpocząć swoją przygodę z jogą?

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 17:30
– Wyznaję zasadę, że joga powinna wychodzić z ciała – z tego, jak się czujemy, a nie z naszej głowy, czy z ego – mówi Natalia Knopek, instruktorka jogi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak bezpiecznie wrócić do treningów na świeżym powietrzu?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 17:25
Kilka tygodni temu spotkaliśmy się w naszej audycji z dr. Remigiuszem Rzepką, trenerem przygotowania fizycznego, który podpowiadał w jaki sposób możemy podtrzymać swoją formę zamknięci w domach. Teraz, gdy ponownie otwarte są lasy i park, ponownie pytamy dr. Rzepkę: jak najlepiej obecnie podejść do treningu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warto biegać, by inni mogli chodzić. Adam Małysz zaprasza na bieg "Wings for life"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 17:25
Krzysztof Łoniewski zaprasza Państwa na… imprezę biegową. To nie żart! "Wings for life" to najciekawsze tego typu wydarzenie, które – pomimo obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa – odbędzie się już po raz 8.
rozwiń zwiń