Nowe piosenki z różnych czasów

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2020 19:15
Najnowsze polskie nagrania, debiutujące zespoły i muzycy, plany na przyszłość. I oczywiście bardzo ciekawe rozmowy z muzykami - to wszystko, jak co tydzień, w programie Tomasza Żądy.
Jacek Kuderski
Jacek KuderskiFoto: Andrzej Grygiel/PAP

PKosiarkiewicz_tzada.jpg
Wielu gości, wiele brzmień, moc muzyki

– Ta płyta jest bardzo różnorodna. Bo to nie jest concept album, ale zbiór piosenek z różnych czasów. Wyszedł 28 sierpnia, w dzień moich 40. urodzin. I chciałem ująć siebie w tym momencie życia – mówi Jacek Kuderski o swoim najnowszym albumie "Lepiej bym tego nie ujął".


Posłuchaj
92:17 2020_12_12 17_12_21_PR3_Trojka_Zada_debiutow.mp3 Jacek Kuderski, Yanish, Farben Lehre

– Ja jestem taka Zosia Samosia. Już od 2008 roku sobie ustaliłem, że wszystko robię sam. Bo lubię tak siedzieć i dłubać w tej muzyce. I tak sobie produkuję te płyty. W sumie już pięć zrobiłem, tak co 2-3 lata jedna – wyjaśnia muzyk.

– Teraz wszystko wrzuca się do internetu, robi streaming i to hula. Ale jestem starej daty i dlatego chciałem, żeby ta płyta wyszła fizycznie. Cieszę się, że udało się to zrobić: w niedużym nakładzie, ale jest – opowiada.

– Mój kolega mówi: "Ta muzyka w chmurze może kiedyś zniknąć. A jak ten internet padnie, to nie będzie muzyki. I co wtedy?" Dlatego wszystko potem zgrywa na płyty CD. A ja go doskonale rozumiem – dodaje Jacek Kuderski.

Jacek Kuderski (feat. Tamara Kuderska) – Święta, święta i po świętach (Official Audio)/YouTube Jacek Kuderski

Ponadto w audycji:

  • rozmowa z Krzysztofem Janiszewskim – o wydanej w lutym i już całkowicie zapomnianej z powodu pandemii płycie zespołu Half Light "Niepokój wolności" oraz o nowym projekcie "Yanish";
  • Wojtek Wojda – mówi o zapowiadanym na wiosnę nowym albumie grupy Farben Lehre, o 35 latach na scenie i tym, że, niestety, stare piosenki zachowują niepokojącą aktualność, a także o zmianie brzmienia zespołu;
  • nowa polska muzyka.

Farben Lehre – Bella Ciao (Official Video)/YouTube Farben Lehre Official

***

Tytuł audycji: Trójka Żąda debiutów
Prowadzi: Tomasz Żąda
Goście: Jacek Kuderski (muzyk, kompozytor, wokalista i instrumentalista), Krzysztof Janiszewski (Half Light, Yanish), Wojtek Wojda (Farben Lehre)
Data emisji: 12.12.2020
Godziny emisji: 17.12, 18.08

pr

Czytaj także

Muzyczna autonomia i samodzielność

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 19:15
W najnowszym programie, jak zwykle w całości poświęconemu polskiej muzyce, gośćmi Tomasza Żądy byli Maciej Zadykowicz, czyli Cały na czarno, Szymon Pejski oraz Filip Mizia. Nie zabrakło też utworów przesłanych pod adres debiuty@polskieradio.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przeznaczenie "Wojownika z miłości". Bartas Szymoniak gościem Trójki

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2020 19:15
– Powtarzam, że miłość to słowo klucz do wszystkiego i tak też było w przypadku tej płyty – mówił w audycji "Trójka Żąda debiutów" wokalista, kompozytor i autor tekstów Bartas Szymoniak o swoim trzecim solowym albumie "Wojownik z miłości".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Być wiernym sobie, czyli pochwała artystycznego uporu

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2020 19:15
Jak co tydzień Tomasz Żąda przygotował dwie godziny polskiej muzyki. Oraz oczywiście porozmawiał z artystami o ich twórczości, płytach i planach – także koncertowych. Wszystkich łączy m.in. to, że są wierni swoim pomysłom i drodze, którą wybrali. 
rozwiń zwiń