Sebastian Fabijański o "Kamerdynerze": dostałem tę rolę na imprezie

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 10:40
– Sytuacja, w której dostałem tę rolę była abstrakcyjna. Byłem na jakiejś imprezie, bankiecie, nagle o 23.30 dzwoni mi telefon. Patrzę, a to Filip Bajon – mówi Sebastian Fabijański.
Audio
  • Sebastian Fabijański o pracy nad filmem "Kamerdyner" (Fajny film/Trójka)
Reżyser Filip Bajon zaproponował Sebastianowi Fabijańskiemu (na zdjęciu) zagranie głównej roli w Kamerdynerze po tym, jak zobaczył go w Paniach Dulskich
Reżyser Filip Bajon zaproponował Sebastianowi Fabijańskiemu (na zdjęciu) zagranie głównej roli w "Kamerdynerze" po tym, jak zobaczył go w "Paniach Dulskich"Foto: PAP/Andrzej Grygiel

. Plakat 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

– Pierwsza myśl była taka, że dzwoni do mnie przez przypadek – opowiada odtwórca głównej roli w filmie "Kamerdyner". – Byłem w tak ciężkim szoku, że następnego dnia sprawdziłem w telefonie, czy ta rozmowa naprawdę się odbyła – dodaje aktor. W poniedziałek  "Kamerdyner" otworzył 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

– Jestem bardzo ciekawy, jak ten film zostanie odebrany. Zdecydowałem się na duże ograniczenie środków wyrazu, chcąc być adekwatnym do historii i chcąc zamknąć tego chłopaka, a potem mężczyznę, w swoim świecie. Gram tę postać od 17 do 45 roku życia. To było duże wyzwanie. Cały ten film był ogromnym wyzwaniem – przyznaje Fabijański. 

Co aktorowi sprawiło na planie największą trudność? Czego musiał się nauczyć specjalnie na potrzeby filmu? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Sebastian Fabijański (aktor)
Data emisji: 18.09.2018
Godzina emisji: 10.46

jcz/gs

Czytaj także

"Książę i dybuk", czyli historia Michała Waszyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 11:00
18 maja zostaną wręczone nagrody 15. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Czy reprezentujący Polskę w konkursie głównym dokument Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego "Książę i dybuk" ma szansę na zwycięstwo?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co łączy w sobie "Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto"?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 11:00
Wakacyjny repertuar kin rządzi się swoimi prawami. Pojawiają się długo oczekiwane hity, uzupełniane przez mniej spektakularne, ale zdecydowanie rozrywkowe produkcje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powrót do świata meksykańskich karteli narkotykowych

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 11:00
Po trzech latach od premiery pierwszej części filmu "Sicario", przyszedł czas na kontynuację dobrze przyjętego thrillera. O czym opowiada najnowsza produkcja Stefano Sollimy? 
rozwiń zwiń