Startuje 14. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 13:00
Oczywiście, tak jak inne wydarzenia kulturalne, również Festiwal Pięć Smaków odbywa się wyłącznie w formule wirtualnej. Jednak jak zapowiadają organizatorzy, poza oglądaniem filmów w sieci, będą również inne atrakcje.
Mekong 2030, reż. Kulikar Sotho, Anysay Keola, Sai Naw Kham, Anocha Suwichakornpong, Pham Ngoc Lan
Mekong 2030, reż. Kulikar Sotho, Anysay Keola, Sai Naw Kham, Anocha Suwichakornpong, Pham Ngoc LanFoto: mat. prasowe

EnrgaCamerimage 1200.jpg
Festiwalowo-filmowa rzeczywistość online

To wyjątkowo długi festiwal, bo potrwa aż do niedzieli 6 grudnia. To spore wyzwanie dla organizatorów. Na szczęście podjęli oni decyzję o przeniesieniu festiwalu do sieci odpowiednio wcześnie. 


Posłuchaj
03:51 2020_11_25 12_45_49_PR3_Fajny_film.mp3 14. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków (Trójka do trzeciej)

– Zmodyfikowaliśmy program i nie tylko pokażemy naszym widzom ponad 50 filmów, ale również zaproponujemy im pełne doświadczenie festiwalu w domu. Zapraszamy więc na domowe kanapy i proponujemy cała festiwalową otoczkę. To np. przepisy na azjatyckie jedzenie, które współgra z niektórymi naszymi filmami, specjalne ćwiczenia rozciągające, pokażemy, jak składać kartkę papieru, aby powstał piękny festiwalowy szczur – wylicza Marcin Krasnowolski, selekcjoner festiwalu.

– Mieliśmy tyle czasu, aby zmodyfikować nasz program pod kątem doświadczenia domowego i sytuacji na świecie. Stąd sekcja "Podróż do Azji" przedstawiająca mniej znane zakątki kontynentu azjatyckiego, Jest też "Kino ze smakiem", można powiedzieć najbardziej smakowita sekcja naszego festiwalu – opowiada trójkowy gość.

14. Festiwal Filmowy Pięć Smaków - spot/YouTube Festiwal Filmowy Pięć Smaków

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Marcin Krasnowolski (14. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków)
Data emisji: 25.11.2020
Godzina emisji: 12.45

pr


Czytaj także

Bogactwo chińskiej kultury na małym ekranie. Premiera internetowa "Shadow" Zhanga Yimou

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 10:55
– Zhang Yimou potrafi stworzyć niezwykły klimat, który zawsze jest zachwycający wizualnie, a w "Shadow" wspiął się na wyżyny – mówiła w Trójce Aleksandra Ziółkowska z M2 Films. Najnowszy film twórcy słynnego "Domu latających sztyletów" od 24 kwietnia można oglądać na platformie VOD.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na festiwalu OFF Camera 2020. "My się kina nie boimy!" 

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 10:55
Pod takim hasłem od 11 do 25 września odbywa się tegoroczny festiwal OFF Camera. W przestrzeni wirtualnej oraz w festiwalowym kinie samochodowym o uznanie publiczności i Krakowską Nagrodę Filmową walczy dziesięć pierwszych lub drugich filmów twórców z całego świata. – Walczymy na froncie, by wspierać młodych filmowców, debiutantów. Ci bardzo potrzebują pomocy, zwłaszcza teraz – mówi Alicja Myśliwiec, rzeczniczka prasowa festiwalu OFF Camera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podłącz się! Kino dokumentalne on-line

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 13:00
Ten projekt zamyka tegoroczną edycję Festiwalu Docs Against Gravity. Do końca października w sieci będzie można obejrzeć nieodpłatnie kilkanaście dokumentów, a także wziąć udział w spotkaniach z ekspertami, które pozwolą lepiej zrozumieć prezentowane w filmach zagadnienia.
rozwiń zwiń