MON: strzelnica w każdym powiecie

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2021 08:45
Ministerstwo Obrony Narodowej chce, aby w każdym powiecie była strzelnica. Resort ogłosił właśnie konkurs dla samorządów na wybudowanie kolejnych miejsc, w których żołnierze, organizacje proobronne, ale także zwykli obywatele będą mogli doskonalić swoje umiejętności strzeleckie.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: B Brown/Shutterstock.com

Błaszczak 1200.jpg
Podsumowanie akcji "Tydzień Kadeta". Szef MON: służba dla innych jest ważna

MON rusza z kolejnym konkursem w ramach programu "Strzelnica w powiecie": budżet wynosi aż 5 mln zł. – To program, który jest oczekiwany przez społeczeństwo. Chodzi o to, aby młodzi ludzie – ci z klas mundurowych, studenci, zrzeszeni w organizacjach proobonnych, rezerwiści – mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności – mówi minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.


Posłuchaj
02:35 TROJKA Zapraszamy na weekend 2021_08_14 08-25-14.mp3 Strzelnica w powiecie (Zapraszamy na weekend/Trójka)

– Strzelanie daje dużo fajnych pozytywnych emocji. To jest sport indywidualny: człowiek jest sam ze sobą i tak naprawdę na tym stanowisku pokonuje sam siebie – mówi Katarzyna Klepacz, trenerka strzelectwa sportowego w sekcji strzeleckiej Legii Warszawa. – Ma punkty na tarczy, widzi, jak się rozwija, czy są postępy, czy ich nie ma – tłumaczy.

– Zależy nam na tym, aby ludzie potrafili posługiwać się bronią – wyjaśnia ppłk Waldemar Krzyżanowski z biura programu "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej". – Mamy 11 tys. uczniów w klasach wojskowych. Liczymy, że w ciągu trzech lat podwoi się ta liczba. W przypadku wynajęcia strzelnicy przez żołnierzy czy przez uczniów będzie to wynajęcie całkowicie za darmo –  wskazuje.

Strzelnice w powiecie – nowy program MON/YouTube Ministerstwo Obrony Narodowej


Czas na złożenie ofert samorządowcy mają do 15 grudnia 2021 r.


***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Piotr Firan
Autor materiału reporterskiego: Józef Niewiarowski
Data emisji: 14.08.2021
Godziny emisji: 08.25

pr

Czytaj także

MON dofinansuje strzelnice wirtualne i pneumatyczne

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2021 07:29
Rozstrzygnięto konkurs dla samorządów na budowę tego typu obiektów. Resort obrony przekaże pieniądze na budowę dwóch strzelnic pneumatycznych i 45 wirtualnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poczuj się bezpiecznie, jesteś w kamerze monitoringu!

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2021 06:30
Nie od dziś wiadomo, że kamery w mieście są i bacznie obserwują codzienne życie mieszkańców. Taki monitoring w założeniu ma zwiększać poczucie bezpieczeństwa. W 2020 roku systemy monitoringu miejskiego w największych polskich aglomeracjach rejestrowały średnio 60 incydentów dziennie. Czy rzeczywiście czujemy się bezpieczniej? W jaki jeszcze sposób pomaga nam miejski monitoring?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Apel pamięci, pikniki, rekonstrukcja bitwy pod Radzyminem. Pierwszy dzień obchodów Święta Wojska

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2021 03:38
W przeddzień Święta Wojska Polskiego w całym kraju organizowane są wydarzenia, które mają upamiętnić Bitwę Warszawską i jej bohaterów. W kolejną rocznicę zwycięstwa nad bolszewikami będzie można uczestniczyć w festynach, piknikach i obejrzeć wystawy tematyczne.
rozwiń zwiń