Trójkowi śledczy na tropie książek z wodą

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2015 14:07
Z okazji lanego poniedziałku przygotowaliśmy dla Państwa specjalne, wodne wydanie Literackiego Biura Śledczego.
Audio
  • Literackie Biuro Śledcze na tropie książek o wodzie (Literackie Biuro Śledcze/Trójka)
Arcytajny Arcyradca Michał Nogaś i nadinspektor Jerzy Sosnowski zapraszają na dwie godziny z książkami, w których jest... woda
Arcytajny Arcyradca Michał Nogaś i nadinspektor Jerzy Sosnowski zapraszają na dwie godziny z książkami, w których jest... wodaFoto: Pixabay/CC/PublicDomainPictures

Zajmujemy się książkami, w których jest woda, co wcale nie znaczy, że ich autorzy LALI WODĘ. Albo że pisali prozę ROZCIEŃCZONĄ. Lub że uderzyła im do głowy WODA SODOWA. Przeciwnie. Ich utwory są UPAJAJĄCE, w ich POTOCZYSTYM stylu można się KĄPAĆ, lektura SĄCZY do serc estetyczną przyjemność. OBMYWA z nijakiej codzienności. NURZAMY się w niej, a jeśli coś nas od niej oderwie, SPRAGNIENI wracamy do książki, by POPŁYNĄĆ z głównym NURTEM opowieści.
Wodne metafory, jak widać, aż zalewają ten tekst, a wystarczy powiedzieć, że: detektywi Przemysław Czapliński i Jarosław Klejnocki, Arcytajny Arcyradca Michał Nogaś, odpowiadający za muzykę, i nadinspektor Jerzy Sosnowski zapraszają na dwie godziny zabawy.

***

Tytuł audycji: Literackie biuro śledcze
Prowadzili: Jerzy Sosnowski, Michał Nogaś
Data emisji: 6.04.2015
Godzina: 22.05

iwo

Czytaj także

Literackie Biuro Śledcze na tropie ptaków

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2013 17:20
W okresie Wielkiej Nocy wokół nas mnóstwo jajek… A że z jajek – jeśli nie zużyliśmy ich na pisanki – wykluwają się zazwyczaj pisklęta, z nich zaś wyrastają dorosłe ptaki, zapraszamy Państwa na "Literackie Biuro Śledcze" z ptakami w rolach głównych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miasta pod lupą w Literackim Biurze Śledczym

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2014 12:30
Miasta w literaturze... Warszawa w "Złym" i Łódź w "Ziemi obiecanej", Stambuł u Pamuka i Montreal w cyklu opowieści o detektywie Murdochu.
rozwiń zwiń