"Już nic mnie w tobie nie przeraża", czyli pierwszy polski posthipsterski melodramat

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 11:30
Już 23 września w Studiu Munka SFP rozpoczną się zdjęcia do krótkometrażowego filmu Justyny Nowak "Nic mnie w tobie nie przeraża". Twórcy, którzy zapowiadają obraz jako "pierwszy polski posthipsterski melodramat" właśnie są w trakcie zbiórki, która jest dostępna na jednym z portali crowdfundigowych.
Zdjęcia do filmu Nic mnie w tobie nie przeraża Justyny Nowak ruszą 23 września
Zdjęcia do filmu "Nic mnie w tobie nie przeraża" Justyny Nowak ruszą 23 wrześniaFoto: mat. promocyjne

Bohaterami filmu jest trójka przyjaciół stojących na granicy pomiędzy młodością a dorosłością, mierzących się z problemami poszukiwania własnej tożsamości, kryzysem relacji i zawodowym niespełnieniem. 


Warszawa nalewki 1938 pap 1200.jpg
Ostatnie chwile przedwojennej Polski w przeglądzie FINA
Posłuchaj
04:01 2020_09_17-11-23-09_Byle_do_13.mp3 Problemy współczesnych 30-latków w nowym filmie Justyny Nowak (Byle do 13/Trójka)

– To artyści w małej miejscowości, którzy bardzo chcieliby czegoś więcej w sensie zawodowym, ale i życiowym. Twardo stąpają po ziemi, chociaż każdy z nich ma dosyć mocno artystyczną "zajawkę". Fabuła koncentruje się wokół spektaklu, który powstaje na naszych oczach – opowiada Justyna Nowak.

Skąd w zapowiedziach filmu określenie "posthipsterski"? Jak "posthipsterskość" definiuje jego autorka? – Posthipster to trochę intuicyjne i podskórne określenie współczesnych 30-latków. Mamy wrażenie, że ta definicja się rozszerza. Nie dotyczy już tylko zainteresowania kulturą i antysystemowych poglądów, a przede wszystkim zewnętrznego entourage'u. To jest już stan umysłu – wyjaśnia reżyserka.

nic mnie w tobie nie przeraża, reż. Justyna Nowak, moodfilm/nothing about you scares me
W obsadzie "Nic mnie w tobie nie przeraża" Monika Roszko, Eryk Kulm Junior, Jędrzej Jelecki, Piotr Siwek, Jakub Sasak występująca na deskach Teatru Jaracza w Łodzi Agnieszka Skrzypczak. – Jesteśmy na etapie dogrzebywania się do bicia serca tych postaci, do ożywienia tematu. Tworzymy żywych ludzi, których mamy w sobie. Moja intuicja nie powątpiewa i pcha mnie ku temu, by w stu procentach zaangażować się w ten projekt – mówi aktorka.

***

Tytuł audycji: Byle do 13
Prowadzą: Wioletta MyszkowskaRyszard Jaźwiński
Goście: Justyna Nowak (reżyserka filmu "Nic mnie w tobie nie przeraża"), Agnieszka Skrzypczak (aktorka Teatru Jaracza im. Stefana Jaracza w Łodzi, odtwórczyni jednej z głównych ról)
Autor rozmowy: Michał Piwko
Data emisji: 17.09.2020
Godzina emisji: 11.23

kr

Czytaj także

17. Festiwal Warszawa Singera w nowej, kameralnej odsłonie

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 10:40
– Bardzo ważna dla artystów i dla nas, jako organizatorów, jest świadomość, że istnieje potrzeba organizowania takich wydarzeń – mówi Hanna Pałuba, dyrektor programowa 17. Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera, który odbędzie się w dniach 22-30 sierpnia, tym razem w nieco innej formie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cztery dni Łodzi filmowej. Co nas czeka?

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2020 12:40
Pokazy filmów, spacery, spotkania, warsztaty – to wszystko w wersji online i offline czeka nas w ramach Święta Łodzi Filmowej. 75 lat historii kina, które odbędzie się w dniach 27-30 sierpnia w Łodzi, ale nie tylko –  opowiedziały o nich organizatorki wydarzenia Malwina Czajka i Karolina Czepkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tauron Nowa Muzyka 2020 – na żywo i w streamingu

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 11:24
– Jest specyficznie, ale jesteśmy przygotowani. To będzie inna, ale bardzo ciekawa i udana edycja festiwalu – zapowiada Adam Godziek, szef 15. edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Katowickie święto muzyki rozpoczyna się we czwartek 27 sierpnia i potrwa do niedzieli 30 sierpnia.
rozwiń zwiń