Rusza 10. edycja festiwalu Ars Independent

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 12:00
Festiwal koncentruje się na młodych, debiutujących artystach sztuk multimedialnych. W dniach 24-26 września w katowickim Mieście Ogrodów nie zabraknie więc różnorodnych filmów, animacji, gier wideo i wideoklipów!
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Anna Kepa

Cała tegoroczna edycja festiwalu Ars Independent odbędzie się online. Jest to o tyle spójne z założeniami wydarzenia, że dla znacznej części prezentowanych artystów, przestrzeń wirtualna wydaje się być środowiskiem naturalnym. – Zaczynaliśmy jako festiwal stricte filmowy, jednak przez te 10 lat ewoluowaliśmy, włączając w naszą koncepcję różnorodne media i coraz głębiej wchodząc w kulturę internetu. I prawdę mówiąc dziwne jest, że przeniesienie do sieci nastąpiło dopiero teraz, pod naciskiem koronawirusa – mówi Bartłomiej Sołtysik, współorganizator festiwalu.


Posłuchaj
05:19 2020_09_24 11_28_10_PR3_Byle_do_13.mp3 10. edycja Ars Independent w Katowicach (Byle do 13/Trójka)

– Ars Independent to festiwal, który stawia na kulturę młodą, kulturę debiutującą. To twórczość tworzona dla młodych ludzi przez młodych ludzi. Festiwal, który szuka tego, czego inne festiwale nie dostrzegły i przegapiły, by wynieść to na światło dzienne – tłumaczy Bartłomiej Sołtysik.

Ars Independent 2020. Playlista nowych animacji arsowych twórców/YouTube Ars Independent


***

Tytuł audycji: Byle do 13
Prowadzą: Wioletta MyszkowskaRyszard Jaźwiński
Autor materiału reporterskiego: Michał Piwko
Data emisji: 24.09.2020
Godzina emisji: 11.28

pr/mk


Czytaj także

Kino polskie, czyli kino różnorodne. Tarnowska Nagroda Filmowa po raz 34.

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 17:00
Sobota 5 września to dzień rozpoczęcia 34. edycji festiwalu Tarnowska Nagroda Filmowa, który to swoim patronatem objęła m.in. Trójka. Do walki o nagrody publiczności i gremiów jurorskich stanęło 13 filmów konkursowych. – Mam nadzieję, że nie będzie to pechowa trzynastka, a ta wydaje się znakomita z uwagi na poziom tych filmów. Cechą polskiej kinematografii ostatnich lat jest to, że jest bardzo różnorodne – mówił w Trójce dyrektor artystyczny wydarzenia Jerzy Armata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na festiwalu OFF Camera 2020. "My się kina nie boimy!" 

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 10:55
Pod takim hasłem od 11 do 25 września odbywa się tegoroczny festiwal OFF Camera. W przestrzeni wirtualnej oraz w festiwalowym kinie samochodowym o uznanie publiczności i Krakowską Nagrodę Filmową walczy dziesięć pierwszych lub drugich filmów twórców z całego świata. – Walczymy na froncie, by wspierać młodych filmowców, debiutantów. Ci bardzo potrzebują pomocy, zwłaszcza teraz – mówi Alicja Myśliwiec, rzeczniczka prasowa festiwalu OFF Camera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jak najdalej stąd": bardzo ciepłe przyjęcie w San Sebastian

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 11:00
Światowa premiera dramatu "Jak najdalej stąd" Piotra Domalewskiego na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian. To drugi film tego reżysera. Jego fabularny debiut – "Cicha noc" – został obsypany nagrodami w Polsce i za granicą. 
rozwiń zwiń