Muzyka, która budzi emocje (lepiej niż kawa)

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 11:00
– Coraz bliżej wiosny. Dobrze, że są takie utwory, które umilają i skracają dystans pomiędzy porami roku. Takie dźwięki w poniedziałek rano działają lepiej niż kawa – powiedział Mateusz Tomaszuk we wstępie do najnowszego wydania "Trójkowo, rockowo". W audycji odwiedziliśmy mroczny domek nad morzem, o którym zaśpiewał Phil Collins, i spędziliśmy bezsenną noc z Syndromem Paryskim. Pojawiło się też coś dla wszystkich miłośników kolei.
Morrissey (The Smiths)
Morrissey (The Smiths)Foto: JStone/Shutterstock.com

Posłuchaj
49:59 2021_03_01 10_07_59_PR3_Trojkowo_Rockowo.mp3 Poniedziałkowa rockowa selekcja Mateusza Tomaszuka (Trójkowo, rockowo)

 

Molly Nillsson to, jak powiedział Mateusz Tomaszuk, "nie tylko wyjątkowy głos i charyzma, ale i uosobienie nadzwyczajnej przedsiębiorczości" – od 2009 roku Szwedka jest właścicielką niezależnej wytwórni płytowej Dark Skies Association. W audycji usłyszeliśmy jej utwór "Days Of Dust" który ukazał się na albumie zatytułowanym "2020", wydanym w 2018 roku. 

Molly Nilsson "Days Of Dust"/Molly Nilsson "Days Of Dust"


Ten utwór czekał na emisję w poniedziałkowym "Trójkowo, rockowo" aż trzy długie tygodnie. Z każdym razem brakowało czasu, ale w końcu udało się. "A Rush And A Push And The Land Is Ours" The Smiths to połączenie muzycznej inspiracji piosenką "Shoes" grupy Reparata i tekstu Morriseya nawiązującego do matki irlandzkiego poety i prozaika Oscara Wilde'a – Jane Wilde. Co ciekawe, mimo rockowego charakteru utworu, nie znajdziemy w nim brzmienia gitary.

 The Smiths - A Rush And A Push And The Land Is Ours (Remastered) (Video)/Louder Than Bombs

"Małe Pokoje w Dużym Mieście" – to tytuł nadchodzącego debiutanckiego longplaya Syndromu Paryskiego. Album kwintetu z Poznania ukaże się 21 kwietnia tego roku nakładem wytwórni Peleton Records. Trzeciemu zapowiadającemu go singlowi pt. "Nie Śpię" towarzyszy teledysk zrealizowany przez sam zespół.

Syndrom Paryski – Nie Śpię/Syndrom Paryski


Lista utworów:

1. Molly Nillson – "Days Of Dust"
2. Bill Callahan & Bonnie "Prince" Billy (feat. Cassie Berman)  "The Wild Kindness"
3. The Smiths – "A Rush And A Push And The Land Is Ours"
4. Phil Collins – "Home By The Sea"
5. Sweeper – "A Child's Birthday Waltz"
6. Syndrom Paryski – "Nie Śpię"
7. MCC (Magna Carta Cartel)  "Counting Down The Days"
8. The Notwist feat. Saya – "Ship"
9. Jakub Skorupa – "Pociągi Towarowe"
10. Nürnberg – "Kachannie"
11. Maanam – "Nocny Patrol"
12. Adult Books  "Holiday"

***

Tytuł audycji: Trójkowo, rockowo 
Autor audycji: 
Mateusz Tomaszuk
Data emisji: 
01.03.2021
Godzina emisji: 
10.08

kr

Czytaj także

Foo Fighters z kolejnym rozdziałem rock’n’rollowej bajki

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 11:00
W najnowszym wtorkowym wydaniu audycji "Trójkowo, rockowo" nie pierwszy i nie ostatni dowód na to, że podczas lockdownu artyści pamiętają o swoich fanach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odkrywanie ukrytych dźwiękowych pejzaży

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 21:00
Moc i hałas wydobywający się z ust długowłosych znakomitości oraz przemierzanie kontynentów w celu eksplorowania niezdobytych muzycznych lądów – taka była środowa "Dogrywka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anchorsong i muzyka taneczna

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2021 06:00
Istnienie niejednej materii muzycznej, tudzież zaglądanie na coraz to nowsze półki z nutami, dźwiękami, rytmami, loopami czy beatami, bez wątpienia wpływa na rozpiętość horyzontów programu oraz poszerza sobotnią pięciolinię.
rozwiń zwiń