Polskie Radio
Section05
Mateusz Tomaszuk

Przed nami 25. Piknik Naukowy. Motywem przewodnim woda!

Czy kropla wody może lewitować? Co wspólnego mają małże z kranówką? Jak to się dzieje, że glony świecą? Czy prarekiny miały zdrowe zęby? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać podczas 25. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Impreza odbędzie się w sobotę 21 maja w godz. 11.00-20.00 na terenie Centrum Nauki Kopernik – przy Bulwarach Wiślanych. Motywem przewodnim wydarzenia będzie woda.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Polskie Radio Centrum Nauki Kopernik Warszawa Mateusz Tomaszuk Piotr Łodej Piknik Naukowy woda

Muzyczne piękno na rozpoczęcie wiosny

Od kilku dni w kalendarzach mamy wiosnę, a za oknem – słońce. W związku z tym autor audycji "Konstelacja M." Mateusz Tomaszuk pokazał nam albumy, z którymi czekał specjalnie na pierwsze wiosenne dni. W programie, oprócz albumu "Colour of Spring" zespołu Talk Talk, usłyszeliśmy najnowszą kompozycję Thoma Yorka do serialu "Peaky Blinders" oraz przebój niemieckiego duetu Edge od Dawn.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Tomaszuk Trójka MUZYKA muzyka hp Thom Yorke radiohead

Urzekające opowieści i momenty chwytające za serce

Piątkowe wczesne popołudnia to czas, w którym tradycyjnie karmimy się polskimi dźwiękami w selekcji Mateusza Tomaszuka. Tym razem w audycji "Nasza tonacja" pojawili się m.in. debiutująca jeszcze Mela Koteluk, Maanam z okresu tuż po rozwiązaniu zespołu oraz trio Waglewski Fisz Emade, które zapewniło nam, jak ujął to prowadzący, "urzekające opowieści i chwytające za serce momenty" dzięki albumowi "Duchy ludzi i zwierząt".
Zobacz więcej na temat:  Trójka MUZYKA muzyka hp Mateusz Tomaszuk Fisz Emade Kuba Badach Justyna Święs Myslovitz Mela Koteluk Wojciech Młynarski Maanam

Dłuższe i krótsze chwile dźwiękowej przyjemności

Hipnotyczna Rosa Anschütz, chwytliwi Doused oraz melancholijni 40 Watt Sun – to m.in. oni zapewnili nam krótsze lub dłuższe chwile dźwiękowej przyjemności w "Konstelacji M.". W audycji nie zabrakło także twórczości Wojciecha Młynarskiego, której we wtorek 15 marca radiowa Trójka poświęciła cały dzień.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Tomaszuk Trójka MUZYKA muzyka hp Wojciech Młynarski Gaba Kulka Daria Zawiałow