Szwajcarskie małpy, Ozzy, Lemmy i cała reszta

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 12:00
Trochę psychodelicznego stoner rocka ze Szwajcarii, trochę klasyki, a do tego powrót dawno niesłyszanych muzyków, którzy największe triumfy święcili w latach 90. – tak wyglądała zawartość tego wydania audycji Michała Grabkowskiego.
Ozzy Osbourne
Ozzy OsbourneFoto: Shutterstock.com/Kathy Hutchins

To wydanie "Dogrywki" rozpoczęło się od wizyty w Szwajcarii, skąd pochodzi zespół Monkey 3. – Ponad dwie dekady temu czterech muzyków podczas stonerrockowych jam sessions postanowiło założyć zespół – tak gospodarz audycji opisał w skrócie genezę kwartetu. Grupa nagrała do tej pory 6 albumów, z których ostatni, "Sphere", ukazał się w kwietniu 2019 roku. – Piękna gitara, piękna progresja, psychodeliczne nuty i to wszystko podlane stonerowym sosem – opowiadał Michał Grabkowski o zaprezentowanych dwóch utworach, trwających łącznie ponad 20 minut.

Monkey 3 – "Prism (live)", źródło: YouTube / Napalm Records

Kolejną część programu wypełniła klasyka rocka: najpierw fragmenty ukazujących się właśnie reedycji albumów "Sabotage" Black Sabbath oraz "No Sleep 'til Hammersmith" Motörhead. W tym drugim przypadku usłyszeliśmy niepublikowany wcześniej utwór, zarejestrowany podczas próby dźwięku przed koncertem w Newcastle. Później zabrzmiał króciutki, niespełna dwuminutowy kawałek grupy Mr. Bungle, również w wersji koncertowej.

– Jeden prowadzi studio nagrań, a drugi kręci teledyski. Potencjalna kariera muzyczna już dawno przeminęła. Na czole mają zmarszczki, na brzuchu nie mają mięśni, jeden łysy, drugi siwy – w tak oryginalny sposób przedstawił się "Grabkowi" Projekt Skandal. Zespół, który powstał na gruzach popularnej w latach 90. formacji Śfider Anyy, w maju wydał płytę "Rock`n`Rap".


Posłuchaj
50:09 2021_06_22 23_09_04_PR3_Dogrywka.mp3 Szwajcarskie małpy, Ozzy, Lemmy i reszta (Dogrywka/Trójka)

 

Lista utworów:

  1. Monkey 3 – "Prism"
  2. Monkey 3 – "Ellipsis"
  3. Black Sabbath – "Megalomania"
  4. Motörhead – "Stay Clean (Sound Check at Newcastle)"
  5. Mr. Bungle – "Won't You Be My Neighbor?"
  6. Projekt Skandal – "Pelargonie"
  7. Spięty – "Bitwa o CO2"

***

Tytuł audycji: Dogrywka 
Prowadzi: Michał "Grabek" Grabkowski
Data emisji: 
22.06.2020
Godzina emisji: 
23.07

kc

Czytaj także

Królewskie zauroczenie Michała Grabkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 11:01
Garść muzycznych nowości z kręgu gitarowych brzmień, wspomnienie legendy polskiej muzyki, a jako wisienka na torcie bilety na koncerty polskiego odpowiednika zespołu Deep Purple – tak w skrócie przedstawia się zawartość tego wydania audycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czarująco-ciężkie nuty Wolf Alice i Red Fang

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 11:12
Muzyka dwóch kwartetów – z Wielkiej Brytanii i ze Stanów Zjednoczonych – zdominowała to wydanie audycji. Oba nagrały niedawno albumy, które oczarowały Michała Grabkowskiego.
rozwiń zwiń