OsKeyz: szczęściu trzeba pomóc!

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 00:15
Nowy rok 2021 Mateusz Krautwurst zaczął od zaproszenia niezwykłego gościa. Oscar "OsKeyz" Stieler jest pianistą i producentem muzycznym, który od prawie 20 lat mieszka w Wielkiej Brytanii. Współpracował z takimi artystami, jak Erykah Badu, Gloria Estefan, Lalah Hathaway, Jazmine Sullivan czy Macy Gray, jednak na swoją pozycję musiał ciężko pracować.
Oscar OsKeyz Stieler
Oscar "OsKeyz" StielerFoto: materiały prasowe

materiały promocyjne materiały promocyjne

Oscar "OsKeyz" Stieler od blisko 20 lat współtworzy soulową scenę Londynu. Tylko na antenie radiowej Trójki zabrzmiały przedpremierowo utwory, które nagrała z nim Conya Doss. Te kompozycje pochodzą z płyty "6019", która trafi do sprzedaży 8 stycznia. 


Posłuchaj
51:45 2021_01_04 23_07_26_PR3_Dzika_karta_Serdeczne_dzwieki.mp3 Oscar "OsKeyz" Stieler (Dzika karta: Serdeczne dźwięki/Trójka)

– W Polsce byłem aktywnym muzykiem, zamieszkałem na północy Anglii i... tam nic się nie działo. Kiedy się przeprowadzałem, nie było internetu, nie było mediów społecznościowych. To zresztą miał być tylko przystanek przed podróżą do USA. Moim marzeniem były Stany, bo wszyscy artyści, którymi się inspirowałem, pochodzili stamtąd – opowiada OsKeyz o początkach swojej kariery na Wyspach Brytyjskich. 

– Jednak w ciągu kilku lat właściwie ze wszystkimi udało mi się spotkać i pracować tutaj, w Londynie – przyznaje muzyk. Rzeczywiście lista gwiazd soul czy r'n'b, z którymi grał i pracował, jest imponująca: zaczęło się od Dwele, a później m.in. Lalah Hathaway, Jazmine Sullivan, Jon B, Macy Gray czy Gloria Estefan i Taio Cruz.

– Ostatni rok, czyli czas pandemii, zmobilizował mnie i pozwolił zrobić kilka ważnych rzeczy. Wszyscy mieliśmy więcej czasu, oddechu, by skupić się na planach, projektach wcześniej odsuwanych – tłumaczy Oscar Stieler. – Dzięki temu też powstał album "6019" nagrany z Conyą Doss – dodaje.

Oscar Stieler OsKeyz warming up on grand piano at the jazz cafe/YouTube OsKeyz

*** 

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 04.01.2021
Godzina emisji: 23.07

pr

Czytaj także

"Origami", czyli sztafeta pokoleń w czasach lockdownu. Album duetu Herdzin/Iwaneczko w audycji Mateusza Krautwursta

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 00:00
Brak koncertów to dla części artystów szansa na kreatywną pracę w studiu nagrań. – "Origami" jest płytą, która powstała w zamknięciu. Postanowiłem nagrać wszystkie instrumenty samemu, a ponieważ mamy dostęp do fenomenalnych rozwiązań, wszystko, co można usłyszeć na płycie, to instrumenty wirtualne – mówił w Trójce pianista Krzysztof Herdzin o albumie nagranym wspólnie z młodym i zdolnym wokalistą Krzysztofem Iwaneczką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksandra Węglewicz: czas interpretować swoje piosenki!

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 00:00
Od poezji śpiewanej do popu z jazzowym posmakiem – młoda wokalistka Aleksandra Węglewicz przebyła długą muzyczną drogę. O kolejnych jej etapach opowiedziała Mateuszowi Krautwurstowi w jego autorskiej audycji "Dzika karta: Serdeczne Dżwięki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słowiańska harmonia i soulowy rytm. Mietek Szcześniak i Krzysztof Herdzin gośćmi Trójki

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 00:00
– Sztuka ma być uniwersalna. Nigdy nie chciałem być pieśniarzem świeckim czy pieśniarzem religijnym. Zawsze chciałem śpiewać o całym człowieku, o potrzebach jego duszy i ciała – mówił Mietek Szcześniak w ostatniej w roku 2020 odsłonie audycji "Dzika karta: Serdeczne dźwięki".
rozwiń zwiń